Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
26/03/2022 - 17:05

Przyjdź z psem na I Sądecki Marsz Adopciaków! Już 4 kwietnia w Nowym Sączu

Już teraz rezerwujcie sobie czas w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 17. „Sądeczanin” organizuje I Sądecki Marsz Adopciaków. Wspierają nas: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Nowym Sączu, Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Mam Głos” w Nowym Sączu oraz Gminne Schronisko dla Bezdomnych Psów w Wielogłowach.

Zobacz też: Te psy czekaja na adopcję!

Czwartego kwietnia to szczególny dzień - Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych - zatem doskonała okazja, by zwrócić uwagę na sytuację zwierząt, które z różnych przyczyn pozbawione zostały opieki człowieka. Macie adoptowanego ze schroniska psa? Zabierzcie go na I Sądecki Marsz Adopciaków!

Proponujemy by spotkać się - nic też nie szkodzi, jeśli wasz czworonożny pupil jest z hodowli - w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 17 pod zegarem u zbiegu ulic Kościuszki i Jagiellońskiej. Stamtąd przespacerujemy się przez deptak na płytę sądeckiego rynku.

Przed ratuszem przedstawiciele schronisk i stowarzyszenia krótko opowiedzą o idei Światowego Dnia Zwierząt Bezdomnych, dlaczego warto je adoptować, jakie są zasady adopcji i jak można zapobiegać bezdomności zwierząt. Planujemy też tam konkurs na "Miss Adopciaków” i "Mistera Adopciaków” z nagrodami. Potem uczestnicy marszu przejdą pod kwietny zegar przy ruinach sądeckiego zamku. I tam kończymy.

Maszerujemy z pupilami bez względu na pogodę, przecież wiadomo, że na spacer  z psem zawsze wyjść trzeba, choćby wiatr głowę urywał, a desz lał się za kołnierz : ) Serdecznie zatem zapraszamy właścicieli adoptowanych (i nie tylko)  zwierząt do uczestnictwa w I Sądeckim Marszu Adopciaków.

Bezdomność zwierząt to problem, który powszechnie spotykany jest zarówno w wielkich miastach, jak i na wsiach. Według różnych danych w Polsce żyje od 1 do 4 mln bezdomnych zwierząt. Polskie prawo coraz bardziej sprzyja zwierzętom. Zostały zaostrzone kary za znęcanie się i porzucanie zwierząt.

Nie kupuj, adoptuj – apelują pracownicy schronisk, także w naszym regionie, do których trafiają bezpańskie psy i koty.

Jeśli masz psa, kota adoptowanego ze schroniska to „Sądeczanin”, schroniska w Nowym Sączu i Wielogłowach, a także Stowarzyszenie „Mam Głos” zapraszają do wzięcia udziału w I Sądeckim Marszu Adopciaków”. [email protected], fot. IM. Na zdjęciu sunia adoptowana z jednego ze schronisk w regionie.Dziękujemy za przesłanie błędu