Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
03/09/2022 - 14:20

Skandal! Urządzili sobie dzikie wysypisko przy stadionie. Kto to posprząta?

Plastikowe butelki, puszki po energetykach, piwie, a nawet szklane butelki po alkoholu – worki z takimi odpadami znaleziono za stadionem w Siedlcach. To dzikie wysypisko musiało „funkcjonować” już od jakiegoś czasu, bo wszystkie worki z pewnością wypełnią po brzegi śmieciarkę.

Górę śmieci znaleziono w Siedlcach, w wysokiej trawie nieopodal placu zabaw i boiska sportowego LKS Łęka. Najprawdopodobniej już od dłuższego czasu ktoś wyrzucał tam pozostałości po piknikach i spotkaniach towarzyskich, niekiedy zakrapianych alkoholem.

- Niestety, ich uczestnicy zamiast zabrać odpady ze sobą i pozbyć się ich legalnie, pozastawiali je na miejscu. W efekcie urokliwe miejsce stało się dzikim wysypiskiem śmieci – zauważają pracownicy gminnego urzędu.

Porzucone w Siedlcach worki wypełnione są plastikowymi opakowaniami po żywności, butelkami i puszkami po napojach. Nie brakuje też szklanych butelek po wódce czy puszek po piwie.

- Ilość zgromadzonych tam odpadów jest tak duża, że – jak oszacowano – wypełnią one zapewne całą jedną śmieciarkę – relacjonują pracownicy Urzędu Gminy w Korzennej. Sprawa została zgłoszona na policję.

- Ktokolwiek może udzielić informacji pomocnych w ustaleniu sprawców tego wykroczenia, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami posterunku policji w Korzennej – apelują pracownicy urzędu.

To nie pierwszy taki incydent na terenie gminy Korzenna. Niedawno opisywaliśmy na łamach naszego portalu, jak ktoś wyrzucił worki z odpadami po grillu w przydrożne krzaki w miejscowości Bukowiec. O tym zdarzeniu również została poinformowana Policja. Więcej przeczytasz tutaj: Wstyd! Najpierw urządzili sobie biwak, a worki ze śmieciami wyrzucili do lasu ([email protected], fot. Urząd Gminy Korzenna)

Dzikie wysypisko w Siedlcach. Ludzie już od jakiegoś czasu musieli wyrzucać to śmieci
Plastikowe butelki, puszki po energetykach, piwie, a nawet szklane butelki po alkoholu – worki z takimi odpadami znaleziono za stadionem w Siedlcach. To dzikie wysypisko musiało „funkcjonować” już od jakiegoś czasu, bo wszystkie worki z pewnością wypełnią po brzegi śmieciarkę. (Fot. UG Korzenna)


Dziękujemy za przesłanie błędu