Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
11/03/2024 - 20:00

Słone widoki. Tatrzański Park Narodowy podwyśza opłaty za wejście

Kochasz wędrówki po tatrzańskich szlakach, chcesz podziwiać Tatry z bliska? Zapłacisz więcej za wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Od 1 marca obowiązuje nowy cennik wstępu na teren parku.

Od 1 marca Tatrzański Park Narodowy podniósł opłaty za wstęp na górskie szlaki. Za bilet normalny zapłacimy 10 zł, a ulgowy 5 zł. Poprzednia podwyżka była rok temu, gdy cena biletu wzrosła z 8 do 9 zł. Tygodniowy normalny wstęp kosztuje 50 zł, a ulgowy 25 zł. Podrożały też bilety grupowe, normalny (do 10 osób) to wydatek 90 zł, a ulgowy - 45 zł. 

Z opłat są zwolnieni m.in. stali mieszkańcy gmin położonych w granicach parku narodowego i gmin graniczących z parkiem narodowym, Zakopane, Kościelisko, Poronin, Bukowina Tatrzańska, Biały Dunajec, dzieci do 7 lat czy posiadacze Karty Dużej Rodziny. Bilety ulgowe przysługują i studentom, emerytom i rencistom, osobom niepełnosprawnym, żołnierzom służby czynnej.

W Tatrach turyści do dyspozycji mają 275 km znakowanych szlaków, od bardzo łatwych aż po bardzo trudne, wyposażone w urządzenia asekuracyjne jak łańcuchy, klamry i drabinki.

Środki pozyskane z opłat za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego przeznaczone są na tworzenie i utrzymanie infrastruktury turystycznej (toalet, sprzątanie, remonty szlaków), ochronę przyrody oraz działalność Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. (MK). fot ilustracyjne (MK).Żródło: TPN.  Dziękujemy za przesłanie błędu