Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 8 czerwca. Imieniny: Ady, Celii, Medarda
17/03/2023 - 13:10

TOP 10 najczęstszych błędów przy segregacji śmieci. Sprawdź, czy ich nie popełniasz

W sobotę, 18 marca, będziemy obchodzić Światowy Dzień Recyklingu. To idealna okazja, aby przypomnieć sobie jak poprawnie segregować śmieci. Choć wydaje się to dziecinnie proste, wielu z nas wciąż popełnia te błędy.

18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Aby ratować naszą planetę, warto zacząć od najmniejszych kroków. Istotne jest jakie odpady wrzucasz do kolorowych pojemników.

Już dzieci w przedszkolu wiedzą, że do niebieskiego pojemnika wrzucamy papier, do zielonego – szkło, do żółtego – plastik i metal, do brązowego – bioodpadki, a czarny pojemnik jest na odpady zmieszane. Wszystko wydaje się być banalnie proste, a jak jest w rzeczywistości?

Poniżej przedstawiamy listę dziesięciu najczęstszych błędów przy segregacji śmieci. Niektóre mogą być zaskakujące. Zobacz poniższą listę i sprawdź czy i ty nie popełniasz tych błędów!

10 najczęstszych błędów przy segregacji śmieci:

1. Nie każde szkło ląduje w zielonym

Przyjęło się, że do zielonego pojemnika bądź worka wrzucamy szklane rzeczy. Co istotne, ten pojemnik przeznaczony jest na szkło opakowaniowe, czyli przede wszystkim na butelki i słoiki.

Oznacza to, że stłuczona bądź uszczerbana szklanka powinna trafić nie do zielonego pojemnika, lecz do czarnego – do odpadów zmieszanych. Podobnie wśród butelek i słoików nie powinny znaleźć się lustra, porcelana, miski, talerze czy znicze.

Te wyroby szklane mają inny skład chemiczny i temperaturę topienia, co oznacza, że nie mogą trafić do recyklingu ze szkłem opakowaniowym.

Przejdź na kolejną stronę, aby znaleźć więcej porad.Dziękujemy za przesłanie błędu