Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
15/05/2024 - 08:05

Uwaga pszczelarze, zabezpieczcie ule i rodziny! Kolej będzie robiła opryski. Zobacz trasę zagrożenia

Bardzo ważna informacja dla pszczelarzy – trzeba zabezpieczyć pszczele rodziny i ule, bo już 17 maja Polskie Linie Kolejowe zapowiadają opryski wzdłuż torów w naszym regionie.

Opryski to standardowa, powtarzana cyklicznie procedura odchwaszczania torów. I w tym roku PLK wykorzysta do nich, bardzo niebezpieczny dla owadów, preparatem ochrony roślin Baldron 400SL i nie ma możliwości wykonać tego zadania po godzinach oblotu pszczół. 

Śmiertelne zagrożenie w lasach. Te chrząszcze są gorsze od kleszczy!

Opryski zaczną się już 17. maja i będą wykonywane wzdłuż linii kolejowej nr 96 Tarnów – Leluchów na odcinku Ptaszkowa – Granica Państwa - czyli na trasie są gminy Grybów, Kamionka Wielka, Nowy Sącz, Stary Sącz, Rytro i Piwniczna-Zdrój oraz linii kolejowej nr 105 Muszyna – Krynica-Zdrój. Jeśli pogoda będzie sprzyjać to całość prac zakończy się 24. maja.

Środek ma być rozpylony z pociągu i sięgnie 2 metrów po lewej i 2 metrów po prawej stronie torów licząc od ich osi. Przy czym spółka PLK zastrzega, że w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych termin oprysków może zostać przesunięty. Śledźcie komunikaty. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info SS) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu