Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
13/09/2022 - 14:35

Starosądeckie KGM wodziło na pokuszenie pasztetem z cukinii i bograczem

Jesień idzie wielkimi krokami. Darów Matki Natury tyle, że tylko przepisów na nie szukać. Jeśli obrodziła Wam cukinia albo papryka, to niezawodnie musicie zastukać do pań z Starosądeckiego Koła Gospodyń Miejskich.

Zobacz też: To są właśnie mistrzowie węgierskich inspiracji kulinarnych! Kolejny werdykt na Festiwalu Lachów i Górali

To one właśnie na Festiwalu Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju serowały m.in. pasztet z cukinii i prawdziwy węgierski bogracz. A przy okazji zapytamy – czy wiecie, że do bogracza nie wolno – chociaż wielu ręka świerzbi – dodawać wędzonej papryki? Można podbić smak tą ostrą, ale to tyle z gotowych przypraw papryczanych, reszta smaku musi wyjść wprost ze świeżych warzyw. A jak się z prezentowały potrawy naszych pań ze Starosądeckiego KGM?

Zobacz też: Nie jedzcie paszkwili! KGW Rytrzanki wiedzą, co mówią i to z poziomu ministerstwa!

- Witamy na stoisku starosądeckiego koła gospodyń miejskich. Zapraszamy na smaki PRL-u, wypieki znane starszym pokoleniom. Mamy też coś nowoczesnego, mamy pasztet z cukinii, mamy węgierski bogracz – mówiła w ich imieniu Renata Pych.

Sieć sklepów Netto sp. z o.o. objęła Patronat nad Konkursem Kulinarnym KGW - dla każdego KGW Netto ufundowało vouchery oraz drobne upominki.

(Oprac.: [email protected] Fot. i film: Bartosz Zasański)Dziękujemy za przesłanie błędu