Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
25/08/2021 - 08:05

Zespół Bystrzanie wystąpi podczas Festiwalu Lachów i Górali

Prezentujemy cykl artykułów poświęconych 50 zespołom, które wystąpią podczas Festiwalu Lachów i Górali. Wielkie wydarzenie zainaugurowane lachowsko-góralskim korowodem rozpocznie się już 10 września w Piwnicznej-Zdroju. Przedstawiamy Zespół Regionalny BYSTRZANIE z Nowego Bystrego prezentujący folklor Górali Podhalańskich.

Zespół Regionalny Bystrzanie powstał w 1988 roku, na początku działając pod nazwa "Szarotki". Później zmienił nazwę na "Mali Bystrzanie" i "Bystrzanie". Zespół występuje na różnych wydarzeniach kulturalnych i przeglądach, na różnych festynach, prowadzi tez często oprawę uroczystości religijnych. Często współpracuje z miejscową Szkołą podstawową oraz Kołem Gospodyń Wiejskich. Współpracuje z Zespołem "Bystrzacy" z Wąwolnicy corocznie spotykając się na warsztatach tańca. Na obecną chwilę w zespole "Bystrzanie" tańczy około 40 osób.

Zespół Regionalny "Bystrzanie" wystąpi podczas Festiwalu Lachów i Górali w Piwnicznej. Przyjedź i zobacz go na żywo. Zapraszamy. Dokładny termin występu już niebawem.Dziękujemy za przesłanie błędu