Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
25/08/2021 - 14:25

Zespół Piątkowioki wystąpi podczas Festiwalu Lachów i Górali

Prezentujemy cykl artykułów poświęconych 50 zespołom, które wystąpią podczas Festiwalu Lachów i Górali. Wielkie wydarzenie zainaugurowane lachowsko-góralskim korowodem rozpocznie się już 10 września w Piwnicznej-Zdroju. Przedstawiamy Zespół Regionalny PIĄTKOWIOKI z Piątkowej prezentujący folklor Lachów Sądeckich.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Piątkowioki” nazwę swą zapożyczył od miejscowości Piątkowa położonej nieopodal Nowego Sącza. „Piątkowioki” działają od 1994 roku. Mecenat nad działalnością Zespołu sprawuje Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu. Członkowie zespołu to ok. 100 osobowa grupa uzdolnionych, zaangażowanych i rozmiłowanej w rodzimej kulturze, dzieci i młodzieży i dorosłych, których głównym celem jest kultywowanie i popularyzacja przepięknego Lachowskiego folkloru. Barwny program obejmujący tańce, śpiewki, zwyczaje i obrzędy ludowe Lachów Sądeckich prezentowany na scenie zachowuje wiele form autentycznych i niesie radość licznym widowniom. Grupa prezentuje również wiązanki tańców i pieśni innych południowych regionów, którymi się zauroczyła, są to suity: Górali Skalnego Podhala, Górali Żywieckich i Krakowiaków.

Zespół Regionalny "Piątkowioki" wystąpi podczas Festiwalu Lachów i Górali w Piwnicznej. Przyjedź i zobacz go na żywo. Zapraszamy. Dokładny termin występu już niebawem.Dziękujemy za przesłanie błędu