Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
26/09/2023 - 13:00

Kultura Lachów i Górali ma się coraz lepiej! Zobaczcie relację filmową z festiwalu w Piwnicznej-Zdroju

W trzecim Festiwalu Lachów i Górali i towarzyszącym mu Festiwalu Smaku Sądecczyzny na Nakle w Piwnicznej-Zdroju wzięło w sumie udział 12 tysięcy osób. Zobaczcie film podsumowujący całe to wydarzenie.

- Wszyscy w Piwnicznej-Zdroju zdajemy sobie sprawę z tego, że folklor i tradycja, ich kultywowanie to nasz obowiązek, ale to też ogromna duma dla Piwniczej-Zdroju, że możemy tu gościć tyle niezwykłych zespołów regionalnych z całej Sądecczyzny, ze Spiszu i Podhala. To największe tego typu święto, największe przedsięwzięcie, jakie organizujemy w naszej gminie i bez wątpienia największe takie w Małopolsce. Patrząc na festiwal z perspektywy trzech ostatnich lat, śmiało mogę powiedzieć, że kultura Lachów i Górali ma się coraz lepiej a imprezę odwiedza coraz większa rzesza gości i widzów a o to przecież w tym wszystkim chodzi – podsumowuje burmistrz Dariusz Chorużyk. 

W trzecim Festiwalu Lachów i Górali wzięło udział aż 12 tysięcy osób!

- Nasza duma jest tym większa, że w tym roku grand prix zdobył nasz piwniczański zespół „Dolina Popradu” – zaznacza nasz rozmówca. – Zapraszam do obejrzenia filmu, który podsumowuje tegoroczny festiwal i jednocześnie już dziś zapraszam wszystkich do aktywnego udziału w kolejnej edycji imprezy w 2024 roku. ([email protected] Film: UMiG w Piwnicznej-Zdroju / spaceryidron.pl) © Materiał chroniony prawem autorskim
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu