Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
12/09/2023 - 12:35

Otwarcie III Festiwalu Lachów i Górali: bawcie się dobrze, chłońcie piękny folklor [FOTORELACJA]

Piwnicza – Zdrój – stolica Czarnych Górali stała się w ten weekend tyglem folklorystycznym Sądecczyzny, Podhala, Spisza, folkloru Polaków na Litwie i folkloru słowackiego. Jedynym w swoim rodzaju, wyjątkowym. Do serca Górali Czarnych ściągnęło w tym roku prawie trzydzieści pięć zespołów regionalnych z różnych zakątków regionu i z zagranicy. Ponad tysiąc artystów.

Przybyłych gości oraz zespoły zgromadzone w największym namiocie Miasteczka Biegowego powitali organizatorzy III Festiwalu Lachów i Górali

Inicjator Festiwali prezes SKT Sądeczanin Zygmunt Berdychowski, tradycyjnie w stroju ludowym, pięknie przywitał przybyłych gości i zespoły. Bardzo serdecznie powitał wicemarszałka Sejmu RP Ryszarda Terleckiego, który wsparł rozpoczęty właśnie festiwal, Andrzeja Guta-Mostowego, sekretarza Stanu w Ministerstwie Sporu i Turystyki, poseł Barbarę Bartuś. W gronie przybyłych gości znaleźli się: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i gospodarze gmin, na terenie których zorganizowano Festiwal Biegowy – burmistrz Piwnicznej-Zdroju Dariusz Chorużyk i wójt Rytra Jan Kotarba oraz ks. dr Stanisław Kowalik, kapelan Związku Podhalan. Prezes Berdychowski niezwykle ciepło przywitał zespół Wilia z Wileńszczyzny. - Nikt tak nie strzeże polskości na Litwie, jak oni - zaznaczył.

Prezes  Berdychowski życzył uczestnikom III Festiwalu Lachów i Górali dobrej zabawy i tego, by chłonąć lachowską, góralską i spiską kulturę.

([email protected], fot i film IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Projekt finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego

Otwarcie III Festiwalu Lachów i Górali: bawcie się dobrze, chłońcie piękny folklor [FOTORELACJA]
Piwnicza – Zdrój – stolica Czarnych Górali stała się w ten weekend tyglem folklorystycznym Sądecczyzny, Podhala, Spisza, folkloru Polaków na Litwie i folkloru słowackiego. Jedynym w swoim rodzaju, wyjątkowym. Do serca Górali Czarnych ściągnęło w tym roku prawie trzydzieści pięć zespołów regionalnych z różnych zakątków regionu i z zagranicy. Ponad tysiąc artystów.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu