Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
13/09/2023 - 17:30

Zespół Regionalny „Lipniczanie”. Na scenie III Festiwalu Lachów i Górali wystąpiło kilka pokoleń [WIDEO]

Lipnica Wielka w gminie Korzenna miała swojego przedstawiciela w III Festiwalu Lachów i Górali w Piwnicznej – Zdroju. I to jeszcze jakiego przedstawiciela. Utytułowany Zespół Regionalny Lipniczanie.

„Lipniczanie” to chluba gminy Korzenna, kultywujący to, co drzemie w tej części Sądecczyzny. To folklor, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Z dziada pradziada. Folklor tradycyjny, autentyczny.

Zespół Regionalny Lipniczanie prezentował się przed publicznością  w pierwszym dniu Festiwalu i w ich wydaniu zobaczyliśmy piękny folklor Pogórzan. Zatańczyli i zaśpiewali wspaniale. Na scenie na piwniczańskim Nakle wystąpili już kolejny raz.

Swoją działalność Zespół Regionalny „Lipniczanie” z Lipnicy Wielkiej rozpoczął w 1969 roku.  Funkcjonuje już 54 lata. Jego założycielem i wieloletnim kierownikiem był Jan Bulanda.

W Zespole Regionalnym Lipniczanie działa obecnie 50 osób w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik ma 16 lat, a najstarszy 73 lata. I tą wielopokoleniowość było widać w tym roku na piwniczańskiej scenie.

([email protected], fot. MK), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Projekt finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego

Zespół Regionalny „Lipniczanie”. Na scenie III Festiwalu Lachów i Górali wystąpiło kilka pokoleń [WIDEO]
Lipnica Wielka w gminie Korzenna miała swojego przedstawiciela w III Festiwalu Lachów i Górali w Piwnicznej – Zdroju. I to jeszcze jakiego przedstawiciela. Utytułowany Zespół Regionalny Lipniczanie.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu