Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
04/09/2018 - 23:55

Forum Ekonomiczne: na Deptaku coraz więcej gości

Otoczony ogrodzeniem krynicki Deptak zapełnił się gośćmi XXVIII Forum Ekonomicznego. W centrum miasta trwają ostanie przygotowania do rozpoczęcia inauguracyjnej sesji plenarnej z udziałem m.in. wicepremier Beaty Szydło.

Przed wejściem na Deptak zainstalowane są bramki, przez które wejść można jedynie z akredytacją. Tuż za nimi – transparenty z napisem „Dlaczego Komunistyczna Patria Chin prześladuje Falun Gong” tj. praktykę duchową, łączącą medytację i ćwiczenia z filozofią moralną, opierającą się na zasadach Prawdy i Cierpliwości. Praktykujący  dążą do porzucenia wszelkich przywiązań  i osiągnięcie duchowego oświecenia.

Pawilon Małopolski jest już ustawiony, podobnie jak większość pozostałych pawilonów,  w których odbywać się będą dyskusje, debaty i panele. Ich uczestnicy  w tym roku zastanawiać się będą nad tym,  co łączy Europejczyków i czy rzeczywiście coś jeszcze ich łączy? Stąd też motto XXVIII Forum Ekonomicznego: „Europa wspólnych wartości, czy Europa wspólnych interesów”.

W centrum miasta rozstawione są już wozy transmisyjne polskich i zagranicznych stacji telewizyjnych oraz radiowych. W kąciku prasowym dziennikarze przekazują swoim redakcjom pierwsze wiadomości o tym, co będzie działo się w Krynicy przez następne trzy dni. A jaka pogoda? No cóż w uzdrowisku pochmurno, zanosi się na deszcz, ale ciepło...

 (MKA) fot. aut.

Forum Ekonomiczne: Na Deptaku coraz więcej gości
Forum Ekonomiczne za dwie godziny. Galeria zdjęć


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)