Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
07/09/2018 - 00:35

Forum Ekonomiczne nie mogłoby się bez nich odbyć. Też dbali o bezpieczeństwo

Forum Ekonomiczne w Krynicy nie mogłoby się bez nich odbyć. Kilkuset policjantów, strażaków, funkcjonariuszy straży granicznej i strażników miejskich dbało o ład, porządek i bezpieczeństwo wszystkich gości na równi z profesjonalną firmą ochroniarską, dbającą o porządek na terenie Forum.

Forum Ekonomiczne, które co roku tradycyjnie odbywa się w Krynicy-Zdroju, to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. Do urokliwego miasta od wielu lat przyjeżdżają liderzy życia politycznego, gospodarczego i społecznego.

W tym roku w Forum Ekonomicznym uczestniczyło 5 tysięcy gości z ponad 60 państw Europy, Azji i Ameryki. Wśród nich znalazł się polski premier, ministrowie, parlamentarzyści, przedstawiciele rządów innych państw, szefowie wielkich firm i eksperci oraz ludzie kultury i nauki. Całe przedsięwzięcie skupiło na sobie uwagę setek dziennikarzy z kilkudziesięciu krajów. Zadbanie o bezpieczeństwo wokół tak dużej imprezy z tak wielką liczbą uczestników to nie lada wyzwanie. Każdego dnia nad bezpieczeństwem uczestników Forum Ekonomicznego czuwało około 250 policjantów.

- Mundurowi dbali o bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny oraz zajmowali się pirotechnicznym sprawdzeniem miejsc pobytu osób ochranianych – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. - Znaczne siły policji zostały także skierowane do zabezpieczenia tras przejazdu kolumn specjalnych oraz zapewnienia płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do uzdrowiska.

Sądeckim policjantom pomagali funkcjonariusze z Krakowa, Tarnowa, Brzeska, a nawet z innych województw. O bezpieczeństwo troszczyły się również inne służby mundurowe: strażacy, sądeccy i tarnowscy strażnicy graniczni oraz krynicka straż miejska. W trosce o bezpieczeństwo służby pełniły wspólne patrole, i to nie tylko na terenie uzdrowiska, ale również w Nowym Sączu, z uwagi na równolegle odbywające się XIII Ekonomiczne Forum Młodych Liderów.

- Policjanci dołożyli wszelkich starań by zarówno uczestnicy, jak i obserwatorzy Forum Ekonomicznego  czuli się na Sądecczyźnie bezpiecznie – dodaje rzeczniczka sądeckiej policji.


RG [email protected] Fot. KMP Nowy Sącz, PSP Nowy Sącz

Forum Ekonomiczne nie mogłoby się bez nich odbyć. To oni dbali o bezpieczeństwo
Forum Ekonomiczne w Krynicy nie mogłoby się bez nich odbyć. Kilkuset policjantów, strażaków, funkcjonariuszy straży granicznej i strażników miejskich dbało o ład, porządek i bezpieczeństwo wszystkich gości. Fot. PSP Nowy Sącz, KMP Nowy Sącz, KOSG


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)