Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
04/09/2018 - 18:50

Warsztaty ze znanymi osobistościami to coś, na co czekali młodzi liderzy

Uczestnicy Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowym Sączu mieli wyjątkową okazję wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych i profesjonalnych prowadzących.

Młodzi liderzy mieli szeroki wybór, jeśli chodzi o prowadzone na Forum warsztaty. Bez wątpienia każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Osoby zainteresowane współpracą międzynarodową narodową mogły wziąć udział w sesji warsztatowej” Innowacyjne narzędzia współpracy międzynarodowej” , którą prowadziła Aneta Szczykutowicz z Europejskiego Domu Spotkań- Fundacja Nowy Staw. Uczestnicy tego warsztatu mogli dowiedzieć się wiele o współpracy międzynarodowej w dobie cyfryzacji oraz o warunkach, na jakich powinna ona polegać.

Dla osób zainteresowany tematem finansów zorganizowano warsztat z Prezesem Zarządu Nationale- Nederlanden PTE S.A. – Grzegorzem Chłopkiem, który uświadamiał młodych liderów o oszczędzaniu, inwestowaniu oraz uporządkowaniu domowego budżetu, które jest początkiem do wypracowania własnej strategii, która w przyszłości skutkować będzie długoterminowym oszczędzaniem i inwestowaniem.

„Lider między wschodem a zachodem” to warsztat prowadzony przez Annę Szlęk- trenerkę w Zespole Trenerskim Narodowej Agencji Programu „Erasmus +” oraz Michała Pachockiego z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Młodzi liderzy z tego spotkania dowiedzieli się, jak wypracować narzędzia potrzebne do realizacji projektów międzynarodowych oraz jak utrzymywać kontakty z partnerami ze Wschodu i Zachodu.

Aleksandra Skorżyska - Specjalista Social media& Photo & Webvideo w programie „Projektor – wolontariat studencki” oraz Mateusz Salach- Ambasador programu „Projektor- wolontariat studencki” prowadzili wykład o vlogu, jako nowoczesnym narzędziu e-marketingu.  Młodzi liderzy mogli poznać szczegóły odnośnie technicznego przygotowania, produkcji i montażu krótkich form filmowych oraz nauczyć się jak promować markę swojej organizacji w nowych mediach.

„Młodzi przedsiębiorcy- Młodzi Liderzy na rynku pracy” to warsztat prowadzony przez Patryka Klej -Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Youth Human Impact oraz Milenę Łuba z Youth Human Impact. Uczestnicy warsztatu mogli dowiedzieć się o problemach odnalezienia się na rynku pracy oraz jak temu zapobiec. Spotkanie to uświadomiło młodym ludziom, że nic nie jest niemożliwe a czas, który dobrze zainwestują już jako młodzi ludzie kiedyś zwróci im się dwukrotnie.

Prowadzącą warsztatu „Odkryj w sobie przywódcę” była Olga Legosz- założycielka „Sukces Pisany Szminką”. Na spotkaniu tym uczestnicy mieli okazję poznać swoje kompetencje przywódcze i dowiedzieć się o różnych modelach zarządzania oraz jak stosować je w różnych sytuacjach.

Warsztatem, który cieszył się sporym zainteresowaniem był również „ Wykorzystaj potencjał crowdfundingu- dobre przykłady z projektu Crowd- Fund- Port. Spotkanie to prowadzili Edyta Bartoś- Koordynatorka projektu międzynarodowego w Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Paweł Płoski- Opiekun merytoryczny projektów edukacyjnych w Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Podczas warsztatu przedstawiono koncepcję crowdfundingu czyli finansowania społecznościowego, który może przyczynić się do rozwijania własnych idei zarówno biznesowych jak i prywatnych. Omówiono także szczegółowo proces przygotowania kampanii oraz działania promocyjne z tym związane.

Kolejny warsztat „ Przedsiębiorca wśród globalnych wyzwań: gra symulacyjna” prowadzony był przez dr Agatę Rudnicką- Wykładowcę akademickiego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz dr Janusza Reichel- Wykładowcę akademickiego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.  Symulacyjna gra biznesowa pozwoliła uczestnikom wcielić się w role przedsiębiorcy na globalnym rynku. Dzięki grze uczestnicy mogli lepiej zrozumieć realia rynkowe oraz doświadczyć różnych konsekwencji wynikających z ich decyzji.

„ Przedsiębiorcza kobieta to styl życia. Jak być przykładem?” to wykład prowadzony przez Bożenę Kiluk z Fundacji Rozwoju Sytemu Edukacji. Na spotkaniu obecni byli również Kaja Kuczynska- SkyBrook Venture Partners z Nowego Jorku, Weronika Majewska- założycielka GoCode- Szkoły programowania dla dzieci oraz Oktawia Gorzeńska- Dyrektorka 17 LO w Gdyni,członkini dwóch lokalnych sieci The Global Change Agents Fundacji Ashoka oraz Microsoft Innovator Educator Experts. Podczas tego warsztatu uczestnicy dowiedzieli się jak być aktywną liderką, jak efektywnie łączyć role zawodowe z działalnością społeczną oraz domem rodzinnym. Dyskusja w zakresie poglądów i doświadczeń była bez wątpienia bardzo wartościowa dla każdego uczestnika tego warsztatu.

[email protected]

13 Forum Ekonomiczne Młodych Liderów po raz kolejny w Nowym Sączu




W dniach od 3 do 7 września w Wyższej Szkole Biznesu trwa impreza łącząca najzdolniejszych ekonomistów młodego pokolenia, pragnących rozwijać swoje umiejętności i czerpać wiedzę od specjalistów, jak i siebie nawzajem.






Dziękujemy za przesłanie błędu