Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
13/02/2020 - 19:30

Czym jest miłość? Uczuciem złożonym z puzzelków

Zawsze chciała napisać książkę dla dzieci. Marzenie Jadwigi Marzec, pisarki, poetki, wyjątkowej kobiety spełniło się w 2017 roku. Do rąk najmłodszych czytelników trafiła wtedy publikacja pt. „Niezwykły tydzień Frani”. Do niej dołączyła w minionym roku kolejna książka napisana dla tego wymagającego odbiorcy zatytułowana „Puzzelkowe serce”.

Książka, już po przeczytaniu pierwszych jej kartek, wciąga czytelnika bez reszty. Po „Puzzelkowe serce” mogą sięgać już dzieci od piątego roku życia. Świetny świat bajki na dobranoc.

Znana sądecka poetka Joanna Babiarz tak zrecenzowała tę książkę”

- Puzzelkowe serce” to bajki opowiadane wnukom przez babcię. Mądre i pouczające historie, które przekazują najważniejsze prawdy i zasady oraz uczą tego, co w życiu najistotniejsze. Czym jest miłość i czym są wartości, jakie niesie i przekazuje rodzina.

Każda historia została napisana prostym i przystępnym językiem, jednocześnie przekazując głębokie idee moralne.

Na książkę składają się trzy bajki opowiedziane wnukom przez babcię. Tematem przewodnim liczącego ponad 70 stron „Puzzelkowego serca” jest miłość. Autorka przedstawia to uczucie za pomocą tytułowych puzzli, bo są one częścią dziecięcego świata.

- Książka Jadwigi Marzec to dobry wstęp do rozmowy z dzieckiem i dyskusji po zakończeniu czytania. Tutaj nie znajdziemy historii o superbohaterach, możemy za to dostrzec zupełnie inne, o wiele ważniejsze zalety – zaznacza Joanna Babiarz. – I oczywiście dowiemy się, co to jest tytułowe „Puzzelkowe serce”, ale o tym nie powiem…”

Wystarczy po tę książkę sięgnąć. Nie brakuje w niej zabawnych historii, sprawiających, że dzieci chętnie ich słuchają.

Książkę zgłosił do tegorocznej edycji Konkursu im. Ks. Prof. Bolesława Kumora w kategorii „Książka o Sądecczyźnie” jej wydawca – sądecka spółka FLEXERGIS.

- Pojawia się w niej również wątek sądecki – Nowy oraz Stary Sącz. Jest także nawiązanie do niedawno narodzonych sześcioraczków z Tylmanowej – można przeczytać w uzasadnieniu zgłoszenia.

Dodatkowym atutem są ilustracje wykonane przez dzieci z Sądecczyzny i innych miejscowości Małopolski.

Opr. [email protected]









Dziękujemy za przesłanie błędu