Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
22/02/2020 - 13:50

Irena Pławiak: zapukała do drzwi, a oni otworzyli przed nią artystyczne dusze

Co jest „Za drzwiami”? Wystarczy zapukać, jak to zrobiła Irena Pławiak. Zapukała, a twórcy mający różne pasje z terenu gminy Łososina Dolna jej otworzyli. Ludzie zajmujący się fotografowaniem, grafiką, malarstwem, ale także krawiectwem, szydełkowaniem czy wyszywaniem otworzyli przed nią swoje artystyczne dusze.

Irena Pławiak mieszka w Witowicach Górnych w gminie Łososina Dolna. Z zawodu jest nauczycielką, a wykonywana przez nią praca jest spełnieniem jej marzeń z dzieciństwa.

Jak sama przyznaje, młodzież, z którą pracuje każdego dnia, zaraża ją szczerością i radością.

Irena Pławiak została w tym roku zgłoszona do konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii „Sądecki Autor”. Jej kandydaturę rekomenduje Centrum Kultury i Promocji Gminy w Łososinie Dolnej.

W ubiegłym roku mieszkanka gminy Łososina Dolna wydała książkę „Za drzwiami”, która została napisana z potrzeby kontaktu z utalentowanymi ludźmi, ale także z chęci opowiedzenia innym, co znajduje się tuż za uchylonymi drzwiami ich domów.

Irena Pławiak aktywnie działa na terenie Sądecczyzny. Za sobą ma kilka spotkań autorskich. Dwa lata temu zainicjowała w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna działalność Klubu Nauczyciela „Po Lekcjach”.

Należy do Sądeckiego Klubu Literackiego.

Swoje uczucia i myśli przelewa również na papier. Spod jej pióra wychodzą liryczne wiersze o różnorodnej tematyce. Można je znaleźć w książce „Za drzwiami”.

Opr. i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Ireny Pławiak.Dziękujemy za przesłanie błędu