Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
27/02/2023 - 17:20

Dla nich Sądecczyzna jest wyjątkowym i najważniejszym miejscem na ziemi

Mają różne zawody, pochodzą z różnych środowisk, ale łączy ich jedno. Sądecczyzna to nie tylko miejsce zamieszkania, ale ich najważniejsze miejsce na ziemi. Tacy są bohaterowie plebiscytu na Sądeczanina Roku 2022. Choć tytuł był tylko jeden, tak naprawdę wygrali wszyscy.

Wielka Gala Sądeczanina Roku  była ich wielkim świętem i  choć zwycięzca mógł być tylko jeden, tak naprawdę wielkimi wygranymi w plebiscycie byli wszyscy, bo wszyscy  swoim codziennym trudem i zaangażowaniem przyczyniają się do wspólnego dobra i rozwoju regionu.  

Na Sądecczyźnie jest wielu wspaniałych ludzi, którzy poświęcili jej swoje najlepsze lata i cieszą się szacunkiem otoczenia,  choć często nie są szeroko znani. Plebiscyt jest okazją do tego, żeby ich wysiłek i zaangażowanie uhonorować – mówił gospodarz gali Zygmunt Berdychowski, przewodniczący konkursowej kapituły.

czytaj też I wszystko jasne. Mamy Sądeczanina Roku 2022. To on wygrał bitwę na głosy [ZDJĘCIA]

- To nasze wspólne święto pokazuje, że Sądecczyzna jest potężna poprzez tych, którzy się tutaj rodzą i pozostają jej wierni.  Tych, którzy uważają, że niezależnie od tego, jaki odnieśli życiowy sukces, jak budują swoją karierę zawodową, równie istotne jest to, by wracać do tego miejsca i opowiadać o tym, jak wielkie i ważne jest to miejsce i jak ważne miejsce zajmuje Sądecczyzna w ich sercu.

- Żyjemy w czasach, w których konfrontujemy się z coraz to nowymi ideami, z coraz to nowymi rewolucjami, z coraz to nowymi pomysłami na urządzanie naszej rzeczywistości.  Dlatego tak ważne jest przywiązanie do tradycji i wartości. Wszyscy, którzy zostali nominowani do plebiscytu w tym roku i w latach poprzednich pokazują to swoim codziennym życiem i swoją pracą. Dlatego  stanowią nasz największy kapitał.

Nasze wartości, nasza tradycja to najlepszy sposób na obronę przed zalewem propagandy, jaka na co dzień bombarduje nas fałszywymi mitami i  informacjami, mającymi budować nowego człowieka.

czytaj też Po co sportowcowi żydowskie cmentarze? Dariuszowi Popieli ciągle zadają to pytanie 

Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie z państwem uhonorować tak wyjątkowych ludzi. Jestem przekonany, że tylko wtedy będziemy kreować pozytywny wizerunek sądeczan, kiedy będziemy podkreślać i pokazywać na każdym kroku jak wiele potrafią, jak wiele umieją i na jak wielki wysiłek ich stać.

Będziemy bogatsi, będziemy szczęśliwsi, jeśli będziemy wierzyć w siebie i  będziemy przekonani o tym, że w odróżnieniu od innych, to miejsce w którym żyjemy, jest miejscem wyjątkowym – mówił Zygmunt Berdychowski, który gratulował wszystkim uczestnikom plebiscytu na Sądeczanina Roku 2022.

Przypomnijmy, że w tym roku w plebiscycie na Sądeczanina Roku wystartowali  Stanisław Chomiczewski, Wacław Cieślik vel Kordian, Andrzej Citak, Jolanta Jochymek, Zbigniew Małek, Stanisław Matuła, Jan Mrówka, Zofia Pawłowska, Dariusz Popiela, Urszula Potoniec-Mędoń, Magdalena Sznajder([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu