Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
10/02/2020 - 04:05

Wybierz Andrzeja Górszczyka. Jest niezmordowany w pogoni za marzeniami

Najpierw najbardziej kochał muzykę i poezję, potem pokochał pływanie. Dla Andrzeja Górszczyka to największe życiowe pasje, które sprawiają, że ciągle jest zajęty i ciągle goni za marzeniami.

Niedawno stuknęło mu 50-lecie pracy twórczej. Wielbiciele jego talentu uznali, że musi zostać laureatem plebiscytu Sądeczanin Roku. To taka mała rekompensata za uroczystość honorującą jubileusz, która miała być, ale jej nie było.  

- Napisałem jedną książkę o Rytrze, drugą o Nowym Sączu, potem popłynąłem w rejs, a jeszcze potem napisałem „Piosenkę o nadziei” poświęconą sądeckim legionistom, w stulecie niepodległości – mówi Andrzej Górszczyk.

- Po tym wszystkim prezydent Nowego Sącza obiecał, że zrobi mi wielką galę z okazji 50-lecia mojej twórczości. Ale potem były wybory samorządowe i gali nie zrobił. Dlatego bardzo się cieszę, że teraz mój jubileusz stał się okazją do nominowania mnie do nagrody w plebiscycie na Sądeczanina Roku. Jestem tym, zachwycony, bo to ukoronowanie mojej pracy.

Jak dodaje Górszczyk, całe życie pisał muzykę, ale ponieważ nie podobały mu się cudze teksty, zaczął pisać własne. Potem były jeszcze teksty do programów rozrywkowych, a potem przyszedł czas na pisanie sztuk teatralnych. Na emeryturze pojawiła się nowa pasja.

- Pływam kajakiem po rzekach górskich w Polsce i Europie, ale pływam też łódkami.  W ubiegłym roku zmierzyłem się z dystansem z Białorusi do Szczecina. Trzy lata temu za jednym zamachem dopłynąłem od Dunajca do Gdańska.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nominowanym? Przeczytaj Oddaj głos na Andrzeja Górszczyka. To kandydat na Sądeczanina Roku 2019

To nie koniec. Andrzej Górszczyk ma jeszcze jedno marzenie. Z Nowego Sącza chce dopłynąć do Paryża.

Andrzej Górszczyk – SMS o treści SR.3 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu