Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 7 marca. Imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli
12/02/2021 - 17:10

Jest decyzja Kapituły. Plebiscyt Sądeczanin Roku 2020 w nowej odsłonie

W tym roku przez pandemię nie mogli się spotkać osobiście, ale dyskusja jak zawsze była bardzo gorąca. Podczas narady online członkowie kapituły konkursu na Sądeczanina Roku 2020 rozpatrzyli zgłoszone kandydatury, ale z uwagi na utrzymujące się obostrzenia, zdecydowali o nowym terminie uroczystej gali wieńczącej plebiscyt. Został też zmieniony termin głosowania!

Dyskusja online trwała ponad godzinę. Nie było łatwo. Złożona między innymi z dotychczasowych laureatów konkursu kapituła stanęła przed nie lada wyzwaniem. Kapituła zapoznała się z gronem fantastycznych, zgłoszonych do nagrody kandydatów.

- Mieliśmy naprawdę trudny orzech do zgryzienia, ale w końcu trzeba było podjąć decyzję. Choć naprawdę nie było to takie proste - mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący i pomysłodawca plebiscytu na Sądeczanina Roku.

Czytaj tez To oni podbili sądeckie serca! Nadzwyczajny poczet wszystkich Sądeczan Roku 

Ostateczna decyzja może wydawać się szokująca, ale nie było wyjścia jak podkreślają organizatorzy plebiscytu.

- Przede wszystkim tak fenomenalne osoby jakimi są nominowani do tytułu Sądeczanin Roku 2020 zasługują na ceremonię wręczenia dyplomów i ogłoszenie wyników z prawdziwego zdarzenia. Oni najzwyczajniej na to zasługują. Utrzymane obostrzenia co do zgromadzeń, jak również przeniesienie całości ceremonii ogłoszenia wyników i kampanii informacyjnej do przestrzeni wirtualnej byłoby w tej sytuacji zupełnym wypaczeniem idei plebiscytu - dodaje Zygmunt Berdychowski.

Członkowi kapituły zgodnie przyjęli decyzję o przygotowaniu się na organizację Gali Sądeczanina Roku, która mogłaby się odbyć 18 kwietnia. W tej sytuacji głosowanie SMS, online oraz poprzez kupony, które miało ruszyć już w poniedziałek zostaje odroczone do pierwszej połowy marca.

- Głosowanie ruszy nie wcześniej niż początkiem marca. W tej sytuacji zgodnie z uchwałą Kapituły Sądeczanina Roku zostaje wznowiony termin przyjmowania kandydatów do tytułu Sądeczanina Roku do końca lutego - wyjaśnia  Przemysław Bawołek - sekretarz Kapituły Plebiscytu.

Kto w tym roku będzie się ubiegać o zaszczytny tytuł? To na razie pozostaje tajemnicą. Nazwiska zostaną ujawnione początkiem marca, wszystko można będzie śledzić na łamach portalu www.sadeczanin.info, wtedy też ruszy plebiscytowe głosowanie.

Czytaj tez Jak koronawirus zatruł w Janczowej wielkie szczęście Marii Kogut 

Skład kapituła plebiscytu Sądeczanin Roku 2020: Zygmunt Berdychowski, Wioletta Oleksy, Jan Radzik, Anna Szczepanik-Dziadowicz, Wioletta Nowak, Władysław Matczuk, Marta Mordarska, Maria Kogut, gen. Zygmunt Staniszewski, Benedykt Poręba, Przemysław Bawołek. (jm)Dziękujemy za przesłanie błędu