Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lutego. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
10/12/2019 - 21:55

Serce-Sercu: chcemy, aby te święta były weselsze dla osób chorych i samotnych

Już po raz dwudziesty piąty Fundacja Sądecka organizuje akcję charytatywną "Serce-Serce". W ubiegłym roku udało nam się wspólnie pobić rekord. Uzbieraliśmy blisko 25 ton żywności, z których zrobiliśmy kilka tysięcy paczek. Jak będzie w tym roku? Wszystko w waszych rękach.

W akcję charytatywną "Serce-Sercu" włączyli się również uczniowie Ochotniczych Hufców Pracy w Nowym Sączu. Można było ich spotkać w Galerii Sandecja, gdzie przez kilka godzin rozdawali ulotki i zachęcali do włączenia się w przedświąteczną zbiórkę żywności. Aby dać dobry przykład, uczennice zrobiły zakupy i jako pierwsze wrzuciły do wózka produkty spożywcze. Osoby, które przychodziły do galerii na zakupy, wzięły z nich przykład i wózek oznakowany logiem akcji "Serce-Sercu" zaczął bardzo szybko się zapełniać.

- W akcji Serce-Sercu bierzemy udział po raz pierwszy. Dowiedziałyśmy się o niej od naszych wychowawców. Bez chwili zastanowienia postanowiłyśmy się zaangażować - opowiadają z uśmiechem na twarzy uczennice Ochotniczego Hufca Pracy.

Zobacz też Akcja Serce-Sercu ruszyła na dobre. Zobacz, gdzie spotkasz naszych wolontariuszy

- Chcemy, aby te święta były weselsze również dla starszych, samotnych, schorowanych i ubogich, dlatego bierzemy udział w akcji Serce-Sercu - mówią w rozmowie z dziennikarzem "Sądeczanina".

RG [email protected], film KSDziękujemy za przesłanie błędu