Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
21/12/2019 - 11:40

Serce-Sercu: rozdaliśmy już kilkaset świątecznych paczek [WIDEO]

Akcja Serce-Sercu jest już na ostatniej prostej. To jeszcze za wcześnie na podsumowanie, ale wszystko wskazuje na to, że wspólnie udało nam się pobić rekord z ubiegłego roku.

Wspólnie z członkami Klubu Szalonych Emerytów, w przygotowanie świątecznych paczek zaangażowały się uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

- W akcji Serce-Sercu biorę udział po raz pierwszy i bardzo mi się podoba, więc może w kolejnych latach również wezmę udział – mówi Julia Piekarska.

Zobacz też Serce-Sercu: pierwsze świąteczne paczki trafiły już do potrzebujących [WIDEO]

Wolontariuszki pomagają w segregacji żywności, która została przywieziona ze sklepów, ale także pakują produkty do paczek.  

- Do każdej świątecznej paczki wkładamy między innymi dwa kilogramy cukru i mąki, dwa opakowania ryżu i cztery makaronu, ale także inne produkty, które tutaj mamy – wymienia Kamila Kwarcińska z sądeckiej „Jedynki”.

Zobacz też Akcja Serce-Sercu jest już na ostatniej prostej. Odwiedziliśmy uczniów SP nr 13

Do tej pory udało się zrobić ponad tysiąc paczek. Od kilku dni członkowie Klubu Szalonych Emerytów, którzy zajmują się segregacją produktów, pakowaniem i wydawaniem paczek mają sporo pracy. Co chwilę ktoś przychodzi po paczki, które zostały zrobione w ramach akcji Serce-Sercu. Do tej pory udało się już wydać kilkaset sztuk.

RG [email protected] Fot. RG, film KSDziękujemy za przesłanie błędu