Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
27/12/2019 - 16:00

Serce-Sercu: wspólnie zebraliśmy ponad 25 ton żywności. Rozdaliśmy 1650 paczek!

Jubileuszowa, dwudziesta piąta akcja charytatywna Serce-Sercu dobiegła końca. Dzięki waszej pomocy w tym roku udało nam się wspólnie uzbierać 25,3 tony żywności, a więc o prawie tonę więcej niż w ubiegłym roku. Z zebranych produktów zrobiliśmy 1650 paczek, które przekazaliśmy osobom chorym, samotnym oraz ubogim.

Nasza akcja nie mogłaby się odbyć bez pomocy wolontariuszy, koordynatorów z poszczególnych szkół, właścicieli sklepów i firm, a także członków Klubu Szalonych Emerytów. W sumie w przedświąteczną zbiórkę żywności, wymyśloną przez Zygmunta Berdychowskiego i organizowaną przez Fundację Sądecką zaangażowało się kilka tysięcy osób. Bardzo dziękujemy, że byliście z nami.

Zobacz też Właściciele sklepów mają wielkie serca. Dziękujemy, że byliście z nami!

Wielkie serce i pomocną dłoń okazały również osoby, które pomogły nam dotrzeć z świątecznymi paczkami do osób potrzebujących. Jedną z takich osób był ksiądz Edward Mikoś, proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Trzetrzewinie, który również zaangażował się w akcję Serce-Sercu i dostarczył świąteczne paczki osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji. 

- Fundacja Sądecka idzie z pomocą osobom potrzebującym. Wiele ludzi z terenu Sądecczyzny korzysta z pomocy wolontariuszy i z paczek żywnościowych, które są dla rodzin potrzebujących wielką pomocą, ale również dają wielką radość na święta Bożego Narodzenia – mówi ks. proboszcz Edward Mikoś.

Zobacz też W naszej akcji Serce-Sercu wzięło udział aż 57 szkół. Dziękujemy za pomoc!

- Ludzie, którzy często borykają się ze swoimi kłopotami finansowymi, mają świadomość, że ktoś o nich myśli i w takich okresach świątecznych przychodzi z pomocą poprzez dar żywności. Za tę żywność w imieniu wszystkich potrzebujących składam Fundacji Sądeckiej serdeczne życzenia, a także wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do zbiórki. Wszystkim na święta Bożego Narodzenia wszystkiego najlepszego i niech Boża Dziecina błogosławi w nowym roku – dodaje.  

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu