Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lutego. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
17/12/2019 - 15:00

Uczniowie sądeckiej "Dwójki" również oddają swoje Serca-Sercom [WIDEO]

To już naprawdę ostatni moment, aby włączyć się w akcję charytatywną Serce-Sercu, która w tym roku już po raz dwudziesty piąty jest organizowana przez Fundację Sądecką. Jeszcze tylko przez kilka dni nasi wolontariusze będą zbierać w sklepach żywność, którą przed samymi świętami Bożego Narodzenia przekażemy osobom chorym, ubogim i samotnym. Dzięki wam te święta dla nich będą weselsze.

Odwiedziliśmy dzisiaj uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, którzy od rana zbierają produkty spożywcze w Biedronce, która znajduje się przy placu Generała Henryka Dąbrowskiego i w sklepie Społem przy ulicy Stanisława Staszica.

Uczennice przywitały nas uśmiechem i przekazały ulotkę, na której są zapisane najważniejsze informacje na temat akcji Serce-Sercu. Takie ulotki nasi wolontariusze wręczają wszystkim osobom, które przychodzą na zakupy do sklepu.

Wózek, przy którym stoją wolontariuszki z każdą godziną coraz bardziej się zapełnia. Sądeczanie są bardzo hojni i chętnie dzielą się z ludźmi potrzebującymi.

- W akcji „Serce-Sercu” bierzemy udział po raz pierwszy. Bardzo nas cieszy pomaganie innym ludziom, dlatego w przyszłym roku też weźmiemy udział w tej akcji - mówi Justyna i Weronika, uczennice sądeckiej „Dwójki”.

RG [email protected], Film KSDziękujemy za przesłanie błędu