Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lutego. Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda
24/12/2019 - 10:45

Serce-Sercu: ostatnie paczki zrobił Zygmunt Berdychowski

Ostatnie paczki z żywnością w ramach 25. akcji charytatywnej "Serce- Sercu" zostały zrobione w murach magazynu znajdującego się w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ. Przez całą akcję w przygotowanie paczek zaangażowany był niestrudzony Klub Szalonych Emerytów. Ostatnie paczki, łącznie z tą tysiąc sześćset pięćdziesiątą, zapakował jednak już sam inicjator akcji i twórca Fundacji Sądeckiej - Zygmunt Berdychowski. Zobaczcie sami.

Tysiąc sześćset czterdzieści osiem, tysiąc...sześćset....pięćdziesiąt - te słowa wybrzmiały podczas zawiązywania ostatnich paczek, w sporządzenie których zaangażował się sam prezes Berdychowski, który wcześniej zachęcał do podzielania się żywnością wraz z grupą wolontariuszy w jednym ze sklepów podsądeckich. Każdy z obdarowanych otrzyma też od prezesa specjalne życzenia radosnych, pogodnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Jeszcze do dziś do domów potrzebujących trafią paczki żywnościowe, które  w niejednym domu wywołują uśmiech i rozpromienienie na twarzy. To już tradycja, że w grudniu począwszy od 1995 roku co roku paczki wędrują na najbiedniejszych. W tym roku akcja potrwała niemal do samej wigilii. Jeszcze tylko wczoraj na hali handlowej HPSP "Gorzków" ostatni najwytrwalsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 im. Orląt Lwowskich zbierali żywność. Daje się zauważyć, że hojność to elementarna cecha Sądeczan.

Żywność zebraną można przeliczyć  na ponad 25 ton. Organizatorzy kierują przy tym słowa podziękowania wszystkim partnerom, akcji, a nade wszystko Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, która udostępniła magazyn na potrzeby składowania i segregacji żywności. Już dziś możemy podsumować rezultaty akcji. Ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia ponad 1300 wolontariuszy z 57 szkół oraz otwartych dla nich 86 sklepów na terenie subregionu sądeckiego.

(P. B.)Dziękujemy za przesłanie błędu