Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
26/10/2020 - 20:15

Muszyna po raz kolejny triumfuje. Pokonała 39 gmin Subregionu Sądeckiego

Ten samorząd wielokrotnie zdobywał podium Rankingu Oceny Aktywności Gmin. Dla nikogo nie był zaskoczeniem fakt, że Jan Golba, burmistrz Muszyny, kolejny raz odebrał nagrodę dla lidera wśród gmin Subregionu Sądeckiego.

137,7 punktów – dokładnie tyle potrzebowała Muszyna, aby zająć pierwsze miejsce w Rankingu Aktywności Gmin 2020. Samorząd pokonał 38 rywali z Subregionu Sądeckiego także w module badającym generowanie dochodów.

Zobacz również: Nowy Sącz na trzecim miejscu wśród samorządów. „Zastaliśmy duże zaległości”

Jan Golba odbiera Złote Jabłko Sądecczyzny z rąk starosty powiatowego, Marka Kwiatkowskiego. Fot. Sądeczanin

Nagrodę dla Muszyny odebrał burmistrz Jan Golba. Starosta nowosądecki, Marek Kwiatkowski, wyróżnił dodatkowo burmistrza, wręczając mu Złote Jabłko Sądecczyzny. Zobacz całą relację z wydarzenia: Ranking Ocena Aktywności Gmin: poznaliśmy liderów wśród samorządów w regionie

W trakcie kameralnego rozdania nagród Jan Golba żartował, że wcześniej nie przywiązywał wagi do rankingów, a interesuje się nimi od kiedy Muszyna zaczęła wygrywać. Gmina kolejny raz podbiła czołówkę zestawienia Rankingu Oceny Aktywności Gmin. Muszyna oddała pierwsze miejsce Limanowej w 2018 roku. O przepis na wieloletni sukces zapytaliśmy włodarza tegorocznej najlepszej gminy, Jana Golbę.

Jan Golba, burmistrz Muszyny. Fot. Sądeczanin

Zdobycie pierwszego miejsca to duży sukces, a Muszynie udaje się to już od kilku lat. Jaki osiąga się takie wyniki?
Myślę, że jest to związane z konsekwentnym programem rozwoju realizowanym na terenie naszej gminy.  Wiąże się on z wieloma inwestycjami, które pomnażają nasz majątek. Inwestycje te finansowane są głównie przez środki unijne, czyli nasz wkład w tym przypadku jest niewielki. To przekłada się też na zamożność mieszkańców.

Jan Golba opowiedział nam również jaką nagrodę chciałby odebrać w przyszłym roku i czy jego zdaniem Muszyna tak samo poradzi sobie w przyszłorocznym zestawieniu. Zobacz całość wideo. (s.siwulska@sadeczanin.info, wideo: Daniel Szlag).Dziękujemy za przesłanie błędu