Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
20/12/2019 - 16:35

Opłatkowe spotkanie członków Kasy Wzajemnej Pomocy odbyło się w Nowym Sączu

Ponad trzy i pół tysiąca osób liczy sobie Stowarzyszenie Kasa Wzajemnej Pomocy. Przedstawiciele kół spotkali się dziś na opłatku w siedzibie Fundacji Sądeckiej w Nowym Sączu.

Stowarzyszenie Kasa Wzajemnej Pomocy ponad dwadzieścia lat temu założył Zygmunt Berdychowski. Wciąż im przewodzi, dziś łamał się więc ze wszystkimi opłatkiem. Oj, było co wspominać podczas dzisiejszego spotkania. Ale rozmowy dotyczyły też przyszłości, bo stowarzyszenie rozwija się i wciąż zyskuje nowych członków. Działa przy Fundacji Sadeckiej. liczy sobie ponad 3,5 tysiąca osób, skupionych w kołach gminnych, rozsianych po całym regionie: od Spytkowic po Łapanów i Tuchów. Kasy sięgają już po Podhale, jedno z kół powstało w Krościenku.

Zobacz też: Dziwne stowarzyszenie. Dają ludziom pożyczki za darmo

-  W ciągu ostatnich sześciu miesięcy kasy udzieliły 751 pożyczek  o wartości 2,72 mln złotych. W  tej chwili stan posiadania środków finansowych w trzydziestu jeden kołach to 2 mln 959 tysięcy – wyliczał niedawno Jerzy Bochyński, wiceprezes Fundacji Sądeckiej i podkreślał, że siłą Kas Wzajemnej Pomocy jest ich rozwój, dlatego tak ważne jest powstawanie kolejnych kół.

Opłatkowe spotkanie członków Stowarzyszenia Kasy Wzajemnej PomocyDziękujemy za przesłanie błędu