Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 lipca. Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
25/07/2020 - 14:55

Tomasz Michałowski wspiera klaster Szlaku Kulturowego "Knossos Północy"

- Inicjatywy, które zyskały wsparcie wielu organizacji, samorządów i innych podmiotów, mają znacznie większe szanse na realizację - mówi o klastrze turystycznym Szlaku Kulturowego „Knossos Północy” Tomasz Michałowski, szef gabinetu politycznego Ministra Nauki i i Szkolnictwa Wyższego.

Tomasz Michałowski, szef gabinetu politycznego Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego też wspiera klaster "Knossos Północy". - Przykładów na to jest wiele, zarówno w mniejszej jak większej skali. – Widzimy to zwłaszcza na Sądecczyźnie, gdzie nie brakuje dobrych pomysłów, ale część z nich pozbawionych jest wsparcia już na początku - mówił dla "Sądeczanina" Tomasz Michałowski. - A klaster turystyczny szlaku kulturowego "Knossos Północy" to właśnie przykład mówienia jednym głosem o sprawach na których nam zależy, wzór jak powinniśmy działać, by móc liczyć na sukces dla regionu.

- Klaster wpisuje się też w nasze oczekiwania, bo od wielu lat mówimy o turystyce jako szansie na rozwój Sądeccyzny, jednak wszyscy mamy niedosyt, że nie dzieje się tak wiele, jakbyśmy chcieli. Tym bardziej cieszy kolejna inicjatywa Fundacji Sądeckiej, która dzięki współpracy z wieloma samorządami przy projekcie Centra Aktywnego Wypoczynku doprowadziła już do budowy wielu ścieżek rowerowych, z których tak chętnie korzystamy - dodaje szef gabinetu politycznego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. (tomasz.kowalski@sadeczanin.info) Fot. Jakub KruczekDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021