Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
26/10/2020 - 13:05

W tegorocznej edycji rankingu gmin Gorlice zaskoczyły cały region

Miasto Gorlice zaskoczyło wszystkich swoim awansem w Rankingu Oceny Aktywności Gmin 2020. Z miejsca ósmego miasto przeskoczyło na drugie. Ale to nie koniec sukcesów tego samorządu – Gorlice znalazły się w piątce liderów prawie w każdej kategorii. „Tam, gdzie jest zgoda, udaje się budować konstruktywne rozwiązania” – mówi Daniel Janeczek, sekretarz miasta Gorlice.

Ocena Aktywności Gmin analizuje działalność samorządów w pięciu modułach: generowanie dochodów, pozainwestycyjna działalność gospodarcza, aktywność inwestycyjna gminy, efekty polityki społecznej oraz dynamika zmian. W ocenie końcowej, która stanowi podsumowanie rankingu miasto Gorlice zajęło drugie miejsce. Do lidera Subregionu Sądeckiego zabrakło im niecałych 7 punktów.

Daniel Janeczek, sekretarz miasta Gorlice. Fot. Sądeczanin

Dowiedz się więcej o Ocenie Aktywności Gmin. Zobacz wyniki rankingu.

To awans o 6 oczek w górę w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy to miasto zajęło 8 miejsce. Tę gwałtowną zmianę zobrazowały wyniki modułu piątego – „Dynamika”. Gorlice zajęły tam czwarte miejsce. Miasto znalazło się również wśród piątki liderów w prawie każdej, branej pod uwagę przez badaczy, kategorii. Gorlice nie zajęły znaczącej pozycji tylko w module trzecim „Aktywność inwestycyjna gminy”. Tam liderem został Stary Sącz.

Czytaj więcej: „Najważniejsza jest konsekwencja” – Jacek Lelek o zarządzaniu gminą

O pracy samorządu opowiedział nam Daniel Janeczek, sekretarz miasta Gorlice, który odebrał nagrodę za wyniki w tegorocznym zestawieniu Oceny Aktywności Gmin.

Daniel Janeczek, sekretarz miasta Gorlice. Ocena Aktywności Gmin 2020. Fot. Sądeczanin

Czy wynik miasta Gorlice w Rankingu Oceny Aktywności Gmin za rok 2019 był dla państwa zaskoczeniem?
Jest to miła niespodzianka, która potwierdza, że praca i wspólne wysiłki na rzecz dobra mieszkańców przyniosły efekt. Jest to zasługa pracy burmistrza, kierownictwa urzędów, jak również wszystkich pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych. Dotyczy to również współpracy burmistrza i rady. Tam, gdzie jest zgoda, udaje się budować konstruktywne rozwiązania i dzięki temu można osiągnąć takie właśnie sukcesy.

Jak pogodzić oczekiwania mieszkańców z kwestiami finansowymi w gminie? Które inwestycje z 2019 roku były najbardziej znaczące dla miasta Gorlice? Zobacz całość wideo. (s.siwulska@sadeczanin.info, wideo: Daniel Szlag).Dziękujemy za przesłanie błędu