Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
17/01/2020 - 13:45

Buspas na Węgierskiej? Handzel i Lelek rozmawiają o innym rozwiązaniu

O potrzebie utworzenia buspasa na ulicy Węgierskiej mieszkańcy i przewoźnicy mówią już od dawna. Okazuje się jednak, że prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i burmistrz Jacek Lelek rozmawiają już o rozwiązaniu alternatywnym. Jakim?

Zobacz też: Nowe linie autobusowe w gminie Stary Sącz już od marca!

Buspas na Węgierskiej jest jedynym rozwiązaniem, które umożliwiłoby sprawne funkcjonowanie transportu publicznego między Nowym Sączem a Starym Sączem, a dalej – już nie dla MPK, a dla prywatnych przewoźników – z Rytrem i Piwniczną-Zdrój. Jednak obecna infrastruktura ulicy Węgierskiej, brak możliwości poszerzenia pasa drogowego sprawia, że budowę takiego buspasa z prawdziwego zdarzenia można włożyć między bajki.

Okazuje się jednak, że władze Nowego i Starego Sącza już dyskutują o alternatywnym rozwiązaniu, o utworzeniu tzw. mijanek, czyli poszerzeniu ulicy tam, gdzie taka możliwość istnieje. O szczegółach rozmawialiśmy przez kamerą TV Sądeczanin z prezydentem Ludomirem Handzlem, który uczestniczył w dzisiejszej fecie z okazji oddania dworca przesiadkowego Park & Ride w Starym Sączu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI