Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
22/02/2020 - 15:20

Czy lokomotywy z Nowego Sącza będą obsługiwać Małopolskę?

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski uczestniczył w przekazaniu pierwszych ośmiu z 30 zamówionych przez PKP Intercity elektrycznych lokomotyw typu Griffin, wyprodukowanych przez firmę Newag z Nowego Sącza. Czy jest szansa, by produkty Newagu zasiliły też tabor należącej do naszego województwa spółki Koleje Małopolskie?

Zobacz też: Emerytowani pracownicy Newagu dumni z elektrycznych Griffinów

Marszałek Witold Kozłowski podkreślał, że opiewający na ponad pół miliarda złotych kontrakt, który Newag podpisał na dostawę 30 Griffinów na potrzeby polskiej spółki PKP Intercity uplasował firmę z Nowego Sącza w ścisłej czołówce producentów tego typu pojazdów w naszym kraju.

Nie ukrywał też, że z nieskrywaną zazdrości a patrzy na napis PKP Intercity widniejący na ośmiu pierwszych wysłanych do kontrahenta lokomotywach. I choć pojazdy będą przecież obsługiwać też pasażerów z Małopolski, to Kozłowski chciałby żeby produkty Newagu zasiliły też tabor naszego rodzimego przewoźnika, czyli podlegających władzom województwa Kolei Małopolskich. Szczegóły w materiale filmowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu