Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
22/02/2020 - 13:40

Emerytowani pracownicy Newagu dumni z elektrycznych Griffinów

8 Griffinów, supernowoczesnych lokomotyw zaprojektowanych i wyprodukowanych w Newagu w Nowym Sączu wyruszyło na podbój polskich torów. W uroczystym odprawieniu lokomotyw brali udział także emerytowani pracownicy firmy. Co czuli?

Zobacz też: Rośnie potężna konstrukcja z betonu i stali. Co buduje sądecki Newag [ZDJĘCIA]

- Byłem maszynistą jeszcze w ZNTK - mówił nam p. Marian Chrobak. - Od dwudziestu lat jestem już na emeryturze. Pan Antoni Fecko zaczynał pracę w firmie w roku 1949, jeszcze jako uczeń. - Po latach byłem brygadzistą, pracowałem przy naprawie lokomotyw spalinowych. Jak oni i pozostali wspominają swoją pracę? Obejrzyjcie!

- Nie ukrywam, że moje serce jest pełne dumy, ponieważ w Nowym Sączu produkowane tak piękne lokomotywy. Gratuluję całemu zespołowi Newagu. Widzę tutaj zarówno emerytów jak i pracowników, którzy przyczynili się do budowy tak świetnych maszyn. Gratuluje panu prezesowi stworzenia tak świetnego zespołu, który produkuje tak świetne lokomotywy dla polskich kolei. Cieszę się, że ta uroczystość zgromadziła tak dużo dzieci, ponieważ możemy być wspólnie dumni z tego, że w naszym mieście produkuję się takie cuda - podkreślał przed odjazdem maszyn prezydent Ludomir Handzel.

O tym, czym wyróżniają się Griffiny z Newagu na tle innych tego typu pojazdów opowiadał przed kamerą Zbigniew Konieczek. Swojej dumy z Griffinów nie kryli byli pracownicy Newagu, którzy choć dziś są już na emeryturze, to bacznie śledzą rozwój firmy. Co mówili? Obejrzyjcie nasz materiał filmowy.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof Stachura Fot.: UM w NSDziękujemy za przesłanie błędu