Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
27/03/2018 - 15:10

2 mln promesa dla Limanowej! Po 4 latach będzie odbudowa mostu [Zdjęcia]

Dzisiaj miasto Limanowa odebrało, z rąk Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, promesę na odbudowę mostu. Pieniądze zostały przyznane przez MSWiA na odbudowę uszkodzonego obiektu.

Dzisiaj w Limanowej, w towarzystwie lokalnych władz samorządowych i mieszkańców, nastąpiło uroczyste przekazanie promesy na odbudowę zniszczonego w 2014 roku mostu przy ul. Dudka. Dofinansowanie zadania na 2 mln złotych przekazał miastu Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik. Wojewoda podczas swojego wystąpienia podkreślił, że finalna decyzja dotycząca dofinansowania tego zadania jest potwierdzeniem dotrzymywania słowa przez stronę rządową. 

Zobacz też: Limanowa: pierwsze posiedzenie Rady Społecznej Szpitala za nami. Co było głównym punktem obrad? 

- Dzisiaj przychodzimy z tą dobrą informacją, o dofinansowaniu tego zadania i o tym, że MSWiA, co trzeba wyraźnie powiedzieć, podjęło decyzję o odstępstwie od przyjętych zasad, przeznaczając kwotę 2 mln zł - mówił w Limanowej Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik podkreślając, że przekazana kwota jest znacznie większa w stosunku do tego jak zaistniała szkoda została wyceniona.

- Liczymy, że przekazane środki pozwolą tę sprawę doprowadzić do szczęśliwego finału. Wiemy, że mieszkańcom ten most jest potrzebny i ułatwi im życie. Mam nadzieję, że dysponując tak znaczącym wsparciem, Pan burmistrz jak najszybciej przystąpi do działania i sprawnie sfinalizuje inwestycję. Z pewnością ta sytuacja mogła znaleźć takie rozwiązanie znacznie wcześniej. Przekazana dziś promesa jest przykładem pomocy ze strony rządu, jaką może otrzymać samorząd, który ma problem z realizacją zadań własnych – dodał

- Nie mały kłopot był z dofinansowaniem tego zadania, dlatego, że nie ma prostej procedury na dofinansowanie odbudowy obiektów zniszczonych powodzią w sytuacji przy niskiej proporcji zniszczeń w relacji do dochodów samorządu, przy niskiej wycenie tych zniszczeń. Tutaj taka pułapka powstała i przez lata nikt nie umiał jej rozwiązać - mówił poseł na sejm Wiesław Janczyk podkreślając, że zainteresowanie ze strony mieszkańców tym zadaniem było ogromne i dziękując im jednocześnie za cierpliwość. - Cieszę się, że Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik przywozi nam dzisiaj najlepszą z możliwych wiadomość - dodał. 

Zobacz też: Limanowa: dyskutowali o pracy socjalnej, czyli konferencja z okazji... [Zdjęcia]

Most przy ul. Dudka to bardzo istotny z punku widzenia infrastrukturalnego most dla Limanowej, będący alternatywą objazdu dla miasta w przypadku remontu drugiego, bardzo obciążonego i strategicznego dla pojazdów tonażowych mostu. 

e.czech@sadeczanin.info, Fot. Oficjalny profil na Twitterze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego/ MUWDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog