Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
19/11/2016 - 13:40

200 tys. złotych na modernizacje drogi w Barcicach

Jacek Lelek odebrał od władz samorządowych województwa małopolskiego umowę na dofinansowanie modernizacji drogi gminnej „Barcice - Nowa Dzielnica”.

Wsparcie wyniesie 63,3 proc. poniesionych kosztów inwestycji. W przypadku drogi w Barcicach dofinansowanie wyniesie dokładnie 197 253 zł, przy całkowitym koszcie inwestycji 310 000, 34 zł.

W sumie do samorządów w subregionach sądeckim i podhalańskim trafi ponad 39,2 mln zł, przeznaczonych na budowę lub modernizację dróg lokalnych. W sądeckim Miasteczku Galicyjskim wicemarszałek Stanisław Sorys i Leszek Zegzda z zarządu województwa wręczyli wczoraj (18 listopada) gospodarzom gmin i powiatów umowy gwarantujące wsparcie finansowe przedsięwzięć w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Towarzyszyli im Urszula Nowogórska przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego i radny sejmiku Stanisław Pasoń.

- Te umowy to konkretny zastrzyk finansowy dla mniejszych miejscowości naszego regionu. Budowa i przebudowa lokalnych dróg to przede wszystkim ułatwienia dla mieszkańców ale również wzrost atrakcyjności inwestycyjnej danej gminy - powiedział Leszek Zegzda.

O przyznaniu dofinansowania w ramach PROW decydowała liczba uzyskanych punktów na podstawie kryteriów. dotyczących m.in.: dochodu podatkowego gminy, w której jest planowana realizacja zadania (preferencje dla gmin o niższym dochodzie podatkowym w przeliczeniu na jednego mieszkańca), wysokości bezrobocia w powiecie oraz powiązania przedsięwzięcia z inwestycjami z zakresu tworzenia infrastruktury szerokopasmowej. Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 34 mln zł gminy i powiaty subregionu sądeckiego zrealizują 35 zadań.

oprac. (KB)

źródło i fot: UM Stary SączDziękujemy za przesłanie błędu