Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
20/07/2015 - 13:00

25 operatorów numerów alarmowych potrzebnych od zaraz

W związku z rozszerzeniem zakresu działań Centrum Powiadamiania Ratunkowego Małopolski Urząd Wojewódzki poszukuje kandydatów na 25 stanowisk operatorów numerów alarmowych. Do ich zadań należy przede wszystkim przyjmowanie zgłoszeń przekazywanych na numery alarmowe.
Po zweryfikowaniu, czy dane zgłoszenie wymaga interwencji, operatorzy przekazują informację o zagrożeniu zdrowia, życia lub mienia do właściwych służb.

Wykorzystują do tego specjalny elektroniczny formularz, dzięki czemu służby automatycznie otrzymują najistotniejsze dane np. o tym, gdzie wydarzył się wypadek. Gdy operator prześle ten formularz dyspozytorom jednostek ratowniczych, przekazuje informację zwrotną osobie, która zadzwoniła na numer alarmowy.

W pracy operatorów numerów alarmowych szczególnie liczy się więc samodzielność i koncentracja oraz umiejętność współpracy z policją, strażą pożarną czy pogotowiem ratunkowym. Muszą oni umieć skutecznie się komunikować i dokładnie przekazywać informacje. Ważna jest też odporność na stres, a także umiejętność podejmowania decyzji pod presją czasu.

Od kandydatów na operatorów numerów alarmowych wymagane jest:
- minimum średnie wykształcenie,
- znajomości języka obcego w stopniu komunikatywnym,
- znajomości przepisów dotyczących systemu powiadamiania ratunkowego, przepisów BHP i przeciwpożarowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy,
- bardzo dobrej znajomości obsługi komputera.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca.

(opr.jg) źródło: MUW
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)