Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
03/09/2019 - 09:55

„Agropromocja” – Nawojowa już po raz 29 zmieni się w stolicę rolnictwa

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza „Agropromocja” to już marka sama w sobie. Co roku w ciągu dwóch dni przewijają się przez nią tysiące osób. Teraz też nie powinno być inaczej, bo nigdzie indziej w Małopolsce, nie ma możliwości zobaczenia w jednym miejscu takiej ilości produktów rolniczych, maszyn, nowinek technologicznych, zwierząt hodowlanych jak tutaj. Wystawia się tu niemal 400 producentów i sprzedawców z całej Polski.

Zobacz też: Park – M nagrodzony w Meksyku za Bulwary X. Dunikowskiego we Wrocławiu

Chcecie zacząć uprawiać i hodować jakieś określone rośliny i zwierzęta? Albo już je uprawiacie i potrzebujecie wsparcia i rady? Chcecie urządzić ogród, działkę, zbudować stajnię, oborę albo jakiś inny budynek gospodarczy czy użytkowy? Zapoznać się z nowinkami technicznymi związanymi z produkcją rolniczą i pszczelarską oraz z branży technicznej i budowalnej? Zakosztować czy zakupić prawdziwie lokalne i ekologiczne produkty: płody rolne, owoce, warzywa, miody? Nigdzie indziej nie znajdziecie ich w takiej ilości i nigdzie indziej nikt równie przyjaźnie i ochoczo nie udzieli Wam tylu praktycznych rad i wskazówek jak na Agropormocji.

Zapraszamy na stoisko Parku – M, największego potentata w Małopolsce i jednego z największych w skali kraju w kreowaniu, organizacji i utrzymaniu przestrzeni zielonych i rekreacyjnych. Wszelkie informacje na temat materiałów budowlanych udzielą zainteresowanym firmy Rolbud 9tu też dowiecie się wszystkiego na temat sieci wodnokanalizacyjnych, fazowych itp.), Biegonice Składy, Łat- Kam, ENLAB, czyli specjaliści od instalacji fotowoltaicznych a przedstawiciele Łąckiego Banku Spółdzielczego doradzą Wam jak to wszystko korzystnie sfinansować.

Baczny obserwator tego, co dzieje się podczas wystawowego weekendu zauważy, że tu nie tylko handluje, ale przede wszystkim wymienia doświadczenia i dyskutuje. A ilość towarzyszących wystawie atrakcji zdecydowanie temu sprzyja. Dobra muzyka, pyszne jedzenie i niezrównany klimat i okrasa z wyśmienitej rozrywki choćby przy okazji tradycyjnego konkursu na strzyżenie owiec. Bo organizatorzy Agropromocji nie zapominają też o ukłonie w stronę naszej tradycji i folkloru, które czynią nasz region niepowtarzalnym. I tak impreza z założenia komercyjna zamienia się w wielkie rolnicze święto.

Zobacz też: Agropromocja 2018: rośliny, zwierzęta, maszyny i folklor [ZDJĘCIA]

Z naszych rodzimych firm wystawią się tu Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Tłocznia Owoców Pawłowski, BARĆ – pasieka z Kamiannej, Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej, Kryniczanka. Zapraszamy też do zapoznania się z ofertami innych firm związanych z branżą ogrodniczą, spożywczą i budowlaną, którą przedstawiamy w dodatku specjalnym Sądeczanina Agropormocja 2019, który będziemy kolportować podczas całej wystawy.

Wystawa organizowana przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z. s. w Karniowicach - Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Nowy Sączu odbywa się tradycyjnie w drugi weekend września, który w tym roku na 7 i 8 dzień tego miesiąca w Nawojowej.  

Relację z wydarzenia zobaczyć możecie Państwo na bieżąco na portalu Sądeczanin.info a podsumowanie imprezy w miesięczniku „Sądeczanin.info”. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia Nawojowej i śledzenia relacji przygotowanych przez naszych dziennikarzy. Do zobaczenia!

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info







Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI