Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
10/09/2020 - 14:05

Ale fajna nówka.Takie są teraz drogi pod Nowym Sączem [ZDJĘCIA]

W Nowym Sączu na ulicach dziury i łaty, a za miastem jezdnie są równe jak stolnica. Teraz kierowcy mają kolejne gładkie kilometry na trasie z Nawojowej do Żeleźnikowej Wielkiej.

Trzy miliony złotych, tyle kosztował remont 1650 metrów drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka.

- Inwestycja była  kosztowna, bo trzeba było umocnić skarpy i zrobić kompleksowe odwodnienie. Wykonana też została nowa podbudowa drogi, a szerokość jezdni i poboczy dostosowana do obecnych wymogów - wyjaśnia Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.– Trwają jeszcze ostatnie prace kosmetyczne, ale główne roboty zostały zakończone.

Czyta też Tak się buduje tymczasowy most na Kamienicy w Nowym Sączu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Nawierzchnia od dłuższego czasu wymagała pilnego remontu. To dlatego zarząd powiatu podjął decyzję o wpisanie inwestycji do planu i budżetu samorządu. Podjął też  starania o uzyskanie dofinansowania z programów wspierających drogi samorządowe.

Czytaj też To ma być kąpielowy raj. Klimkówka jak wielki plac budowy [ZDJĘCIA]

- Kierowcy na pewno będą zadowoleni z komfortu poruszania się po nowej nawierzchni. Zrobi się też bezpieczniej w tym miejscu. Ma w tym pomóc nie tylko nowy asfalt i dostosowanie szerokości drogi i poboczy do nowych wymogów. Niebawem na drodze pojawią się też znaki poziome i pionowe, które ułatwią poruszanie się pieszym i kierowcom - mówi szef powiatowych drogowców. (olsz)

Ale nówka dla kierowców. Tak się buduje drogi pod Nowym Sączem
1650 metrów drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka


Dziękujemy za przesłanie błędu