Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
01/10/2019 - 23:10

Ale trzepnie po kieszeniach tych, co lubią wypić i zapalić. Ceny pójdą w górę

Z tytoniowych opakowań straszą śmiercią makabryczne obrazki i prawie już nie ma miejsc, gdzie można wyjść „na dymka”. Palacze nie mają łatwego życia. Teraz będzie jeszcze gorzej. Ceny papierosów znowu pójdą w górę. Zdrożeje też alkohol. Skąd te hiobowe dla fanów używek wieści? Wszystko przez budżet na 2020 rok, w którym zaplanowano trzyprocentową podwyżkę na wyroby akcyzowe.

Czarny scenariusz dla tych co lubią wypić i zapalić i wyłania się z przyjętego przez rząd projektu budżetu na nadchodzący 2020 rok. Z uzasadnienia do projektu ustawy o planie finansowym państwa wynika, że wzrosną ceny alkoholu etylowego, piwa, wina, wyrobów winiarskich, wyrobów pośrednich, wyrobów tytoniowych, suszu tytoniowego i wyrobów nowatorskich. Wszystko za sprawą podwyższonej akcyzy.

Czytaj też Wiózł ponad pół miliona lewych papierosów. Wpadł na granicy [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, szczegółowe ceny towarów akcyzowych nie są w tej chwili znane, ale według różnych szacunków w sklepie klienci będą musieli zapłacić o około 5-6- procent więcej. Koszt zakupu papierosów wzrośnie o prawie 80 groszy.

- Tytoniowy nałóg kosztuje mnie coraz drożej – mówi mieszkaniec Nowego Sącza, który przyznaje, że codziennie wypala paczkę papierosów.

- Codziennie puszczam z dymem 13 złotych 50 groszy. Miesięcznie wychodzi 405 złotych. Teraz będzie jeszcze więcej. Może pora po raz kolejny spróbować rzucić palenie. Jak dotąd wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem. Może tym razem się uda – dodaje palacz.

Czytaj też "Makabreska"?Kobieta pluje krwią na opakowaniach papierosów

Przypomnijmy, że ostatni raz akcyza na papierosy i alkohol wzrosła w 2013 roku. Wówczas ustalono stawki akcyzy na15 procent dla alkoholu i 5proc. dla papierosów i tytoniu.

[email protected]  fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu