Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
14/11/2019 - 13:30

Będą nowe drogi w powiecie limanowskim

W ubiegłym tygodniu udało się sfinalizować umowy na przebudowę dróg powiatowych w miejscowościach: Mszana Górne/Łętowe, Stróża oraz Słopnice/Zalesie. Powiat limanowski otrzymał 50 proc. dofinansowania ze środków budżetu państwa w ramach programu Fundusz Dróg.

Z firmą z Łostówki podpisane zostały dwa porozumienia. Pierwsze na modernizację odcinka powiatowej drogi nr 1615 K Mszana Górna - Wilczyce w miejscowości Mszana Górna/Łętowe - na długości ok. 3km. Drugie na remont powiatowej drogi nr 1620 K Skrzydlna – Wilkowisko w miejscowości Stróża, rejon od kościoła do cmentarza 

Udało się także podpisać umowę wykonawczą z przedsiębiorstwem z Limanowej na przebudowę powiatowej drogi nr 1613 K Zamieście - Słopnice - Zalesie w miejscowości Słopnice/Zalesie, na odcinku 6,8km. 

Remonty będą obejmować m.in: przygotowanie nowej nawierzchni bitumicznej oraz jej poszerzenie i wzmocnienie geosiatką, udrożnienie rowów przydrożnych, modernizację skrzyżowania z drogami gminnymi, przebudowę chodników, wykonanie oświetlenia ulicznego oraz zabezpieczenie i przekształcenie kolidujących sieci teletechnicznych i gazowych. Wszystkie prace mają zostać ukończone do końca września 2020 roku. 

Dorota Kudyba, fot. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu