Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
14/04/2014 - 12:47

Będą światła na skrzyżowaniu Cyganowickiej z drogą krajową

Skrzyżowanie ulicy Cyganowickiej z drogą krajową Nowy Sącz – Piwniczna Zdrój to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Starym Sączu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postawi w tym miejscu sygnalizację świetlną.
Niebezpieczne skrzyżowanie znajduje się niedaleko stacji paliw. To miejsce, które przecina lokalny trakt z centrum Starego Sącza do osiedla Cyganowice i wsi Popowice. Stłuczki są tu na porządku dziennym, często dochodzi także do groźnych wypadków.
Po tym jak 24 kwietnia 2013 roku na skrzyżowaniu zginęła 50-letnia rowerzystka potrącona przez samochód, (czytaj: Tragiczny wypadek w Cyganowicach. Nie żyje 55-letnia rowerzystka) mieszkańcy zaczęli domagać się budowy w tym miejscu ronda. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła jednak przetestować inne rozwiązanie – postawienie sygnalizacji świetlnej.
- Są już zaprojektowane światła i wszystko wskazuje na to, że w tym roku sygnalizacja powstanie – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.
Informację tę potwierdziliśmy dzisiaj (14 kwietnia) w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie. Postawienie sygnalizacji w tym miejscu, pociągnie za sobą także niewielką przebudowę skrzyżowania.
O innych zdarzeniach czytaj:
Wypadek na obwodnicy Starego Sącza. Cztery osoby w szpitalu
Stary Sącz: Dzieci ocalały, bo były zapięte
Po zderzeniu samochodów w Cyganowicach dziecko trafiło do szpitala

(KB)
Fot. JEC


Dziękujemy za przesłanie błędu