Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
07/04/2017 - 06:00

Będzie droga Niecew-Podole Górowa.Koniec błotnej przeprawy przez las

Liczący osiemset metrów odcinek drogi Niecew - Podole Górowa, który łączy gminy Korzenna i Gródek nad Dunajcem to na razie leśny trakt. Kiedy spadnie deszcz nie przejedzie tamtędy żaden samochód. Bywa, że i ciągniki toną w błocie. Wkrótce ma się to zmienić.

Na tę inwestycję mieszkańcy obydwu gmin czekali od wielu lat. I wreszcie się doczekali. Leśna droga, która łączy dwie gminy zostanie utwardzona i odwodniona. Taką decyzję podjął nowosądecki powiatowy samorząd.

Gruntowa, gliniasta i rozjeżdżona nawierzchnia sprawia, że droga jest nie do przebycia dla samochodów, a w okresie deszczowym nawet dla ciągników, żalą się mieszkańcy.

- Chcemy jeszcze w tym roku doprowadzić do sytuacji, aby można się nią było poruszać, tym bardziej, że współpracę zaproponowali wójtowie Korzennej i Gródka nad Dunajcem - mówi starosta Marek Pławiak, który leśny trakt oglądał razem z Franciszkiem Kantorem z zarządu powiatu.

Jak podkreślają samorządowcy, to ważna dla obu gmin trasa. Na szczycie wzniesienia odcinek włącza się do drogi powiatowej w kierunku Lipnicy oraz do drogi gminnej w stronę Jasiennej i Bukowca.

 (ami) Fot. źródło Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI