Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
21/11/2019 - 18:10

Będzie podwyżka czy obniżka? Ceny wody i ścieków w Nowym Sączu jak czeski film

Ceny wody i ścieków w Nowym Sączu to już prawdziwa telenowela. W ostatnim odcinku prawicowi radni powiedzieli, że miasto do rachunków dopłaci. Zaraz potem prezydent powiedział, że to nie jest takie pewne. Teraz Sądeckie Wodociągi oświadczyły, że już rozsyłają faktury uwzględniające dopłaty, ale… jeszcze wszystko może się zmieni. Można od tego zwariować?

Będą niższe opłaty za wodę i ścieki dla mieszkańców Nowego Sącza, ogłosiły dziś na swojej stronie internetowej Sądeckie Wodociągi. Spółka informuje, że  zaprzestała wystawiania mieszkańcom miasta faktur uwzględniających pełne ceny taryfowe. Teraz będzie wystawiać faktury z dopłatami magistratu.

Czytaj też Udziałowcy Sądeckich Wodociągów kontra prezydent Handzel. To już wojna?

Uchwała, która przywróciła dopłaty dla mieszkańców Nowego Sącza do wody i ścieków została przyjęta 15 października, ale dopiero fakt jej opublikowania utwierdził nas w przekonaniu, że brak jest sprzeciwu organu nadzorczego – wojewody małopolskiego i tym samym uchwała jest obowiązująca tłumaczy Tadeusz Frączek, prezes Sadeckich Wodociągów   Teraz ukazała się w dzienniku urzędowym województwa. To oznacza, że wchodzi w życie.

Jak dodaje Frączek, w uchwale podana jest wsteczna moc obowiązywania z dniem pierwszym września. - Teraz spółka musi dokonać korekty faktur. Dział sprzedaży uwija się jak w ukropie.

Co ta decyzja oznacza w praktyce? Mieszkańcy Nowego Sącza będą płacić teraz mniej. Wychodzi  5,65 zł brutto za metr sześcienny wody oraz 5,64 zł brutto za metr sześcienny ścieków. - Już od jutra będziemy wysyłać faktury pomniejszone o dopłaty z Urzędu Miasta. Mieszkańcy otrzymają od nas także korekty faktur za ten okres, kiedy dopłaty zostały odebrane, czyli od pierwszego września. Nadpłaty będą uwzględniane systematycznie w kolejnych rozliczeniach, tak szybko jak damy radę to zrobić. Tego jest bardzo dużo, ponad 10 tysięcy – tłumaczy prezes spółki.

- Zgodnie z przyjętą uchwałą dopłaty mają obowiązywać do końca roku, o ile przed tym terminem uchwała nie zostanie ponownie uchylona - dodaje.  

Dalej czytaj na następnej stronie:Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI