Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
10/12/2019 - 16:00

Bezinteresowny biznes. Czy w Nowym Sączu to możliwe?

BNI jest największą organizacją rekomendacji biznesowych na świecie. Przedsiębiorcy zobowiązują się dostarczać wysokiej jakości usługi oraz budować wzajemne zaufanie. Istotą BNI jest działanie na zasadzie rekomendacji oraz dzielenie się doświadczeniem. 10 grudnia 2019 r. swoją pierwszą rocznicę obchodzi BNI Galicja.

BNI (Business Network International) to międzynarodowa organizacja biznesowa, która powstała w Stanach Zjednoczonych. Początki BNI w Polsce sięgają 2006 roku. Działająca od tego czasu grupa zrzesza ponad 2000 przedsiębiorców, którzy rozwijają swoje firmy przez rekomendacje w oparciu o filozofię „Givers Gain” ("Dający Dostaje”). O tym, na czym polega ,,Givers Gain”, rozmawiamy z Prezesem Grupy BNI Galicja, Danielem Czerneckim.

- BNI to bezinteresowny biznes. Idea bazuje na zasadzie wzajemności. Jeżeli ja pomogę zrobić biznes Tobie, Ty będziesz starał się pomóc mnie lub innym członkom grupy. Zadaniem każdego przedsiębiorcy jest dołożenie wszelkich starań aby zaprzyjaźnione firmy odnosiły korzyści oraz pozyskiwały klientów i wartościowe zlecenia.

Dzięki temu u innych w naturalny sposób pojawia się chęć odwzajemnienia okazanej życzliwości. Członkowie BNI działają na zasadzie rekomendacji oraz polecania swoim kontrahentom usług znajomych przedsiębiorców – tłumaczy Prezes Grupy BNI Galicja, Daniel Czernecki.

Uczestnikami spotkań są właściciele i osoby decyzyjne danej firmy, którzy mogą podjąć natychmiastową decyzję o nawiązaniu współpracy. Członkowie kierują się zasadą ,,Dający Dostaje”, ponieważ wierzą, że to co dają światu – wraca.

- Nie konkurujemy ze sobą. Staramy się szukać partnerów, z którymi mamy szansę zrobić biznes. Jeśli nie przestrzegasz zasad współpracy –  tracisz status członka grupy – wyjaśnia dyrektor ds. Rozwoju Regionu Nowosądeckiego, Rafał Sromek.

Każdy nowy uczestnik przechodzi weryfikację pod kątem wkładu, jaki może wnieść do BNI. Członkowie uzyskują bezpośredni kontakt do osób decyzyjnych wszystkich zrzeszonych firm, co zwiększa szanse na zdobycie wartościowego zlecenia.

- Ponad 60 proc. negocjacji kończy się biznesem. To naprawdę działa – podkreśla Dyrektor Regionalny, Dorota Jarosik. W Nowym Sączu funkcjonują obecnie dwie grupy – Sandecja i Galicja. Ze względu na ogromne zainteresowanie BNI powstaje trzecia grupa Margo.

Dziś swoją pierwszą rocznicę powstania obchodzi organizacja BNI – Galicja. Od roku jej członkowie spotykali się na cotygodniowych konferencjach w hotelu ibis Styles w Nowym Sączu, podczas których wspierali się w prowadzeniu biznesu. Po części oficjalnej przedsiębiorcy wspólnie dyskutowali przy śniadaniu i kawie, wymieniając się doświadczeniem.

- Szukamy rzetelnych przedsiębiorców, którzy nie tylko potrafią brać, ale także dawać – wyjaśnia Dorota Janosik. BNI przełamuje stereotyp bezwzględności i braku zaufania w biznesie. Organizacja oferuje specjalne programy szkoleniowe oraz profesjonalne wsparcie przy prowadzeniu działalności.

K.K., [email protected], fot. Mateusz Gąska.

Bezinteresowny biznes. Czy w Nowym Sączu to możliwe?
Fotorelacja - Mateusz Gąska

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)