Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
06/08/2015 - 11:57

Biedronka chwali się zyskiem i sprowadza żywność z Portugalii

Właściciele Grupy Jeronimo Martins chwalą się, że pierwszym półroczu 2015 wszystkie spółki zwiększyły sprzedaż. Zysk netto wzrósł o 3 procent do 150 milionów euro. Grupa JM posiada m.in. sieć dyskontów spożywczych „Biedronka”. W porównaniu z danymi za pierwsze półrocze roku 2014, import produktów portugalskich do Biedronki wzrósł o ponad 60 procent.
Jak informuje Biuro Prasowe Jeronimo Martins dobre wyniki we wszystkich obszarach działalności Grupy osiągnięte w silnie konkurencyjnym otoczeniu, zwiększyły sprzedaż, oraz zyski w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W Polsce, podobnie jak w poprzednich kwartałach, w sektorze handlu żywnością mamy do czynienia z silną konkurencja i atmosferą kampanii promocyjnych. 

Na zysk spółek, w tym „Biedronki” złożyły się też wpływy ze dyskontów spożywczych w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim.
W pierwszym półroczu otwarto w kraju 83 sklepy tej marki. „Biedronka” w pierwszych 5 miesiącach roku 2015 umocniła swój udział w rynku o 2,3 punktu procentowego (rok do roku).

Stanowiące około 4 proc. całkowitych obrotów, produkty marki własnej Biedronki, nadal były jednym ze strategicznych filarów podaży i czynnikiem wyróżniającym markę.

Obchodząca w tym roku 20-lecie działalności na polskim rynku Biedronka wprowadza rodzime odmiany owoców zagrożonych wyginięciem (gruszki Klapsa, jabłka Antonówki, ziemniaki Bryza i Irga).

W porównaniu z danymi za pierwsze półrocze roku 2014, import produktów portugalskich do Biedronki wzrósł o ponad 60 proc., szczególnie dotyczy to owoców – głównie cytrusowych, mango i melonów; warzyw – głównie brokułów, czosnku, pomidorów i fasoli oraz wina, którego eksport z Portugalii osiągnął prawie trzy miliony litrów.

Oprac: (Rob)
Fot. arch.
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)