Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
09/06/2015 - 12:43

Braun - Berdychowski. TVP patronem Forum Ekonomicznego

Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej SA, oraz Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju podpisali porozumienie o współpracy przez najbliższe trzy lata.
Telewizja Polska SA od wielu lat jest głównym patronem medialnym Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, największej tego typu konferencji w naszym regionie Europy. W tym roku odbędzie się jubileuszowe XXV Forum, którego motto brzmi „Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości.” Od początku towarzyszy także PZU Festiwalowi Biegowemu, którego już 6. edycja odbędzie się w tyk roku zaraz po zakończeniu Forum.

Mając na uwadze rozwój dotychczasowej współpracy oraz wykorzystanie wszystkich jej możliwości podpisano trzyletnie ramowe porozumienia o współpracy dotyczące obu wydarzeń. Porozumienia podpisali Juliusz Braun, prezes TVP SA oraz Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: Wojciech Wróblewski, dyrektor zarządzający ds. korporacyjnych Grupy PZU oraz Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdrój.

Dyrektor Wróblewski, powiedział, że Festiwal Biegowy jest perłą w koronie biegów, którym patronuje PZU, a jest ich już ponad 30. Podkreślił też wyjątkowy charakter Festiwalu, w trakcie którego odbywa się ponad 20 biegów, mówiąc iż nie ma podobnej imprezy w całej Polsce. Burmistrz Reśko zwrócił z kolei uwagę na bardzo szybki wzrost liczby uczestników Festiwalu. Zaznaczył też, że co chwila docierają do niego pogłoski o zmianie lokalizacji Forum, które on jednoznacznie odrzuca i stanowczo deklaruje: "Nie oddam Forum Ekonomicznego!".

**
Szczegółowy zakres współpracy będzie ustalany co roku pomiędzy stronami. Porozumienie dotyczące PZU Festiwalu Biegowego, obejmuje także współpracę przy plebiscytach na Biegowe Wydarzenie Roku i Biegowego Dziennikarza Roku, których rozstrzygnięcie nastąpi 11 września na uroczystej Gali w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdrój.

W ubiegłych latach Telewizja Polska szeroko relacjonowała oba wydarzenia przeprowadzając transmisje bezpośrednie z wystąpień najważniejszych gości Forum, realizując programy publicystyczne i informacyjne jak np. wieczorne Wiadomości. Przedstawiciele TVP uczestniczyli jako moderatorzy i eksperci w wielu sesjach plenarnych i panelach dyskusyjnych Forum. TVP była też inicjatorem wielu tematów podjętych podczas wrześniowej konferencji. Ponadto TVP od kliku lat przygotowuje, wspólnie z Instytutem Studiów Wschodnich, Kroniki PZU Festiwalu Biegowego, realizuje reportaże poświęcone całej imprezie jak i poszczególnym konkurencjom (np. Bieg 7 dolin) oraz prowadzi bezpośrednie relacje z biegów i imprez towarzyszących.
(P.P.)
fot. Ireneusz Sobieszczuk, TVPDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)