Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
24/04/2018 - 11:00

Bruk się sypie przy ratuszu i masakruje samochody. Co na to szef miejskich drogowców?

Nagły huk i uderzenie o podwozie. Od dawna sądeccy kierowcy alarmowali, że sypie się bruk wokół rynku. Miejscy drogowcy obiecują, że zabiorą się za naprawę.

Nowy Sącz Rynek, spokojnie jadący samochód. Nagle huk i uderzenie o podwozie. Samochód podskoczył, kierowca w szoku. Za chwile sytuacja kilka razy się powtarza, dodatkowo pęknięta opona syk powietrza. Czy kierowca na coś nietypowego najechał?  - Nie to tylko Rynek. Rynek który się sypie - tak jazdę samochodem w samym centrum miasta opisywali internauci, którzy nie kryli oburzenia, że wszystko to dzieje się pod okiem miejskich urzędników.

Czytaj też Co buduje sądecki miliarder? Wiśniowski stawia gigantyczne hale w ekspresowym tempie. [ZDJĘCIA] [WIDEO]  

- Od wielu miesięcy mieszkańcy alarmują o luźnej kostce w kilku miejscach, jednak sypiący się rynek nie jest zauważany przez ratusz.

 Drogowcy kostkę  naprawią - takie deklaracje na antenie radia RDN złożył dyrektor Miejskiego Zarzadu Dróg Grzegorz Mirek

- Przede wszystkim musimy rozebrać istniejącą kostkę .Trzeba wykonać od nowa podbudowę betonową i dopiero na niej ułożyć kostkę. Rozpoczęcie remontu zależy też od ruchu, jaki będzie w rynku po zamknięciu mostu heleńskiego –  wyjaśnia Mirek.

Czytaj też Nowa linia kolejowa Podłęże-Piekiełko o krok bliżej. Optymizm wymieszany z katastrofą  

Najgorsze koleiny, denerwują się kierowcy, są w okolicy przystanku autobusowego. Ich zdaniem optymalnym rozwiązaniem byłby w tym miejscy asfalt lub beton.  Nic z tego. Takie rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę. Wynika to z zaleceń konserwatora. Nawierzchnia jezdni wokół zabytkowego, sądeckiego rynku musi  być wykonana z kostki brukowej.

jagienka.michalik@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog