Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
31/08/2018 - 08:15

Budowlańcy zrobili im z jezdni ponurą, betonową pustynię [ZDJĘCIA]

Tony betonu wlewają budowlańcy w ziemię na ulicy Węgierskiej w Grybowie. Na razie jezdnia wygląda jak ponura betonowa pustynia. W ten sposób specjaliści stabilizują osuwisko, które rujnuje drogę i domy okolicznych mieszkańców, którzy od lat skarżą się na pękające mury.

Odkąd zaczął się remont, mieszkańcy ulicy Węgierskiej mają utrudniony dojazd do domów, ale nie narzekają.  Są zadowoleni z tego, że  wreszcie doczekali się stabilizacji osuwiska, które  dawało o sobie znać przy każdej, większej ulewie.

Czyta też Co to za nowy most budują na Dunajcu? [ZDJĘCIA] 

Roboty idą pełną parą.  Specjalna palownica wwierciła się na 15 metrów w ziemię, aż do skały, aby zakotwiczyć w niej cały grunt. Teraz otwory zalewane są już betonem.

Dlaczego mieszkańcy ulicy Węgierskiej musieli czekać tyle lat?  Na kosztowną inwestycję nie było pieniędzy. Dopiero niedawno starostwo powiatowe w Nowym Sączu,  otrzymało decyzję o przyznaniu z budżetu państwa  środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

- Przez wiele lat nikt się nie zajął stabilizacją tego osuwiska – mówi wicestarosta Antoni Koszyk. - Zasłaniano się wysokimi kosztami i koniecznością wykonania skomplikowanych prac. Okazało się jednak, że dla chcącego nic trudnego. Wraz ze starostą Markiem Pławiakiem uzyskaliśmy promesę, a resztę pieniędzy dokładamy z budżetu powiatu. Prace mają się zakończyć w tym roku.

Czytaj też Jak oni robią tę jezdnię na Długosza w Nowym Sączu [WIDEO] 

Ulica Węgierska w Grybowie to fragment drogi powiatowej Grybów – Krużlowa Niżna. Stanowi alternatywne połączenie dla mieszkańców Grybowa. Podczas powodzi w 2010 roku droga wojewódzka Grybów – Krynica została całkowicie zalana.

Czytaj też Gżeś Mirek. Superstar i król internetów

Mieszkańcy korzystali więc z ulicy Węgierskiej jako jedynego alternatywnego połączenia.

Koszt inwestycji to trzy miliony złotych.

[email protected] fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Tak się stabilizuje osuwiska, które masakrują drogi
Mieszkańcy ulicy Węgierskiej w Grybowie mają utrudniony dojazd do domów, ale nie narzekają


Dziękujemy za przesłanie błędu