Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
19/09/2017 - 10:45

Bulwar Rysiów: tu może powstać prawdziwe centrum wypoczynku! Spacerem, rowerem lub biegiem nad Kamienicy brzegiem...

„Spacerem, rowerem lub biegiem nad Kamienicy brzegiem” – czyli rewitalizacja Bulwaru Rysiów na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Rzecznej – to kolejny projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Miejsce, które dziś straszy zaniedbaniem można zmienić w serce dzielnicy i prawdziwy wypoczynkowy raj dla całych rodzin.

Sądeczanie systematycznie mówią o potrzebie tworzenia miejsc do wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Zadbanych, bezpiecznych, dla starszych i dla młodszych. Projekt rewitalizacji Bulwaru Rysiów doskonale wpisuje się w te potrzeby.

Zobacz też: Gosia Sarata i Sebastian Ryś: dlaczego ci, co urodzili się poza Nowym Sączem skazani są na kaca?

Zacznijmy od lokalizacji inwestycji, bo nie każdy kojarzy to miejsce. Bulwar Rysiów – gdzie go szukać? Przy ul. Kraszewskiego a autorzy wspomnianego wyżej projektu chcą zagospodarować odcinek od ul. Głowackiego do ul. Rzecznej.

Teraz opis projektu: - Zadanie ma na celu przywrócenie walorów estetycznych oraz użytkowych istniejącego ciągu pieszego, z uzupełnieniem jego funkcji o ścieżkę rowerową oraz lokalizację nowych miejsc wyodrębnionych z istniejącego zieleńca jako miejsca odpoczynku dla mieszkańców Nowego Sącza.

Zobacz też: Chcesz wypożyczyć rower od miasta? Kliknij!

- Obecnie ciąg pieszy posiada nawierzchnie asfaltową o zdeformowanej nawierzchni, wystających elementach kanalizacji (włazy, kratki). W związku ze wzrostem znaczenia komunikacji rowerowej planuje się wyznaczenie pasa dla rowerów o szerokości 2 m. Wykonanie rewitalizacji Bulwaru Rysiów doprowadzi do wzrostu atrakcyjności tego miejsca, utworzy dla mieszkańców Nowego Sącza nowe miejsce do rekreacji i odpoczynku – podkreślają inicjatorzy inwestycji.

Zobacz też: Sądecki Disco Polo Folk Festival za 300 tysięcy z Budżetu Obywatelskiego – kupujecie ten pomysł?

Cały projekt oszacowany został na 400 tysięcy złotych. Najwięcej, bo 190 tysięcy pochłonie zdjęcie starej i wykonanie nowej nawierzchni. Na aranżację zieleni przewidziano 7 tys., na ławki i kosze z montażem –po  14 tys., na zakup i montaż stojaków rowerowych – 3 tys. Uwzględniono też środki potrzebne na naprawę i odświeżenie barierek i inne prace porządkowe.

ES [email protected] Fot.: projekt Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)