Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
08/04/2015 - 09:55

Chcą łączyć naukę z biznesem, mają gwarancje finansowe

Już wiadomo, że projekt SPIN – Model transferu innowacji w Małopolsce, będzie kontynuowany. Środki na to gwarantuje RPO dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Jak mówił we wtorek marszałek Marek Sowa – dotychczasowe efekty SPIN gwarantują, że kolejne lata przyniosą jeszcze większy udział małopolskich ośrodków badawczych w komercjalizacji nowoczesnych technologii.
– W ciągu dwóch lat trwania projektu SPIN, udało się na czterech małopolskich uczelniach stworzyć nowoczesne centra badawcze. I mimo tego, że są to instytucje dość młode, to konsekwentnie umacniają swoją markę na rynku, co już przynosi pierwsze efekty – mówił podczas posiedzenia Rady Programowej projektu „SPIN – Model transferu innowacji w Małopolsce” marszałek Marek Sowa.

Jak zauważył marszałek, wszystkie projekty pilotażowe prowadzone przez Województwo Małopolskiego – w tym właśnie SPIN – Model transferu innowacji w Małopolsce – były bardzo dobrze przyjęte przez Komisję Europejską.

– Podczas negocjacji nowego programu operacyjnego otrzymaliśmy zgodę na kontynuowanie wszystkich naszych pilotaży, co jest wyraźnym dowodem uznania naszej ciężkiej pracy – powiedział.

Celem projektu SPIN - Model transferu innowacji w Małopolsce jest zwiększenie transferu wiedzy i wykorzystania potencjału uczelni przez przedsiębiorstwa w Małopolsce. Chodzi przede wszystkim o cztery strategiczne dla regionu obszary gospodarcze: inteligentne sieci energetyczne, budownictwo energooszczędne, biotechnologia i medycyna translacyjna. Dlatego kluczowym elementem projektu są utworzone na małopolskich uczelniach centra, których działalność koncentruje się na ułatwieniu transferu wiedzy do przemysłu.
Wartość projektu realizowanego od 2012 do 2015 r. to 13,2 mln zl.

b
Fot: b
Źródło: UMWM
 






Dziękujemy za przesłanie błędu