Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
18/02/2014 - 12:10

Chełmiec: Pół miliona złotych na remonty dróg

Prawdopodobnie w połowie wakacji zakończą się prace przy remoncie dwóch dróg na terenie gminy Chełmiec – w Trzetrzewinie i odcinek drogi gminnej biegnący przez Niskową i Świniarsko. Gmina otrzymała na ten cel 500 tysięcy złotych.
Dzisiaj (18 lutego) wójt gminy Bernard Stawiarski odebrał promesę na remont dwóch dróg uszkodzonych w ramach powodzi. Chodzi o kilometrowy odcinek drogi „Przez Srebrne do Podrzecza w miejscowościach Niskowa i Świniarsko, oraz ponad kilometr drogi w Trzetrzewinie.
Ogłoszone zostały już przetargi, w których wyłoniony zostanie wykonawca remontów. Plany zakładają zakończenie inwestycji pod koniec lipca tego roku. Dotacja z budżetu państwa w 100% pokryje koszty remontu.
- To duży sukces naszego samorządu, bo już po raz kolejny nasza gmina otrzymuje jedną z większych promes w ramach tego programu, a należy wspomnieć że promesy są przyznawane dwa, a nawet trzy razy w roku. W latach poprzednich łącznie z powodziówek udało się nam wyremontować ponad 20 km dróg gminnych. Liczę, że w tym roku otrzymamy jeszcze środki w ramach kolejnych transz - powiedział Bernard Stawiarski, wójt gminy Chełmiec.
(i)
Źródło: UG Chełmiec
fot. arch.Dziękujemy za przesłanie błędu