Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
06/03/2019 - 18:45

Chełmiec: rada jednogłośnie klepnęła przebieg "Sądeczanki". Który wariant?

Na ostatniej sesji chełmieccy radni jednogłośnie wybrali wariant przebiegu sądeczanki, czyli nowej drogi na trasie Nowy Sącz – Brzesko w ciągu drogi krajowej DK-75. Na co zgodzili się radni?

Wszyscy już chyba mają dość na Sądecczyźnie trudności z osiągnięciem porozumienia co do przebiegu trasy zwanej "sądeczanką" przez poszczególne gminy na trasie Nowy Sącz – Brzesko. Pisaliśmy o tym już tak wiele razy, że chyba już nikomu nie trzeba tłumaczyć, że bez porozumienia w tej sprawie realizacja projektu jeszcze długo nie ruszy.

I tak, by dać jednoznaczny sygnał co do gotowości do udziału w przedsięwzięciu, radni gminy Chełmiec oficjalnie przyjęli/wybrali wariant przebiegu tego odcinka krajówki na terenie gminy Chełmiec.

Zobacz też: Sądeczanka”, Chełmiec ma swój typ: wariant 0.1, ten pomarańczowy

- Rada Gminy Chełmiec rekomenduje wariant preferowany przebiegu projektowanej drogi krajowej DK75 Brzesko – Nowy Sącz po terenie gminy Chełmiec na podstawie mapy dostępnej na stronie dk75.pl w zakładce Mapy pt. „Mapa z korytarzami rekomendowanymi przez projektanta” w zakresie przebiegu od granicy gminy Chełmiec wariantem A brązowym do kilometrażu ok. 35,5 km gdzie przechodzi w wariant B do końca opracowania zgodnie z załącznikiem graficznym – czytamy w uchwale.

Przebieg obrazuje załączona grafika a cała mapa dostępna jest tutaj.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UG w Chełmcu / GDDKiADziękujemy za przesłanie błędu